Rok 2022

To, čo mi tento rok dal a čo si z neho odnášam.

Vopred dávam na pozornosť, že tento blog nebude taký, ako tie predošlé. Som zvyknutá zverejňovať články, kde píšem nejaké svoje myšlienky, názory a podobne. Tento článok bude zamerané na mňa, na tom, čo sa stihlo udiať za 365 dní.

Ako každý rok, udialo sa toho mnoho, no neviem či to máte rovnako, ale tento rok bol iný. Verte mi, myslím to v dobrom aj v zlom slova zmysle. Neviem, či je to tým, že obsahoval anjelské čísla 222 alebo len osudy ľudí boli poriadne zamiešané. Každý jeden deň sa mi prihodili zaujímavé situácie. Ako som už spomínala, zažila som krásne veci, no v rovnakom počte aj nepríjemné. Poznáte ten pocit, keď si myslíte, že to najhoršie už máte za sebou, a do toho sa veci začnú zhoršovať? Áno, toto som zažívala veľmi často. No začnem asi zľahka. V roku 2022 som stihla zmaturovať, úspešne skončiť strednú školu, spraviť prijímačky na vysokú školu a zároveň sa na ňu aj dostať. Toto sú jedny z vecí, kedy si hovorím, áno som na seba pyšná, kam som to dotiahla.

Ďalej tento rok ako každý iný priniesol radosť či sklamanie z lásky, no v roku 2022 to bolelo asi najviac, ale za to mi prinieslo aj veľa ponaučenia. Mám rada vetu: "Všetko je tak, ako má byť." Lebo čoraz viac a viac sa mi ukazuje, aká to je pravda. Za posledné dva roky, teda vrátane tohto, som si neustále musela pripomínať aká som silná, aby som zvládala situácie, ktoré má postrehli. Boli chvíle, kedy som sa už vzdávala a to "slniečko", ktorým zvyknem byť, vyhorelo. No ak máte pri sebe priateľov, ktorí vo vás vidia vždy to najlepšie, ide to ľahšie. Ah, o priateľstvách by som vedela písať toľko samostatných blogov. Zo života odišli ľudia, kedy som si povedala, že viem, že sa v mojom živote mala táto osoba ocitnúť, naučiť ma niečo, ale konečne odišla. Potom prišli aj také kamarátstva, ktoré mi odovzdali sebavedomie, lásku a inšpiráciu. Niektorí prišli, niektorí odišli a niektorí zotrvali až doteraz, a je to naozaj nádherné. Mám kamarátov, s ktorými už roky pri sebe stojíme, podporujeme sa, robíme si lepšiu náladu v zlých dňoch.

Písala som na začiatku, tento rok sa toho naozaj veľa udialo. Veľa smiechu, veľa plaču. Neviem si ani predstaviť, čo ma ďalej čaká, no dúfam, že to budú veci, ktoré zvládnem, z ktorých sa budem tešiť a ktoré mi do života prinesú skúsenosti.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Sabína Chvojková pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
30.1.2022 18:40
Tým, kým chceš byť
19.9.2021 18:28
Spoznaj ma
14.7.2021 21:23
Horská dráha