29.12.2017 19:10

Taká som...

Prvá autorská výstava Nikolety Nixie Strapkovej "TAKÁ SOM"

Svoju cestu za „umením“ som naštartovala na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. Už počas štúdia bola moja tvorba špecifická a orientovala sa na vyjadrenie pocitov a emócií prostredníctvom umenia, ako aj abstraktnú tvorbu. Svoje prvé fotografické úspechy som zaznamenala v r. 2013, kedy som sa ako spoluautorka fotografií podieľala pri tvorbe brožúry – Katalóg remesiel okresu Poltár. Prvý umelecký avantgardný smer DADA "oslavoval" svoju prvú storočnicu, kde som odprezentovala svoje dielo na kolektívnej výstave DADA100 v Tabacka Kulturfabrik Gallery Košice. V súčasnosti sa snažím ako začínajúca autorka získať svoje miesto v oblasti fotografie.

Svoje pocity pretvorené do umenia som odprezentovala na mojej prvej autorskej výstave.

CIEĽ VÝSTAVY

Prezentácia mladej začínajúcej autorky a jej pohľad do vnútra duše. Zámerom výstavy je ukázať deťom a mládeži so zreteľom na deti z málopodnet- ného sociálneho prostredia, ako využiť ich talent a lásku k umeniu a ukázať im smer a možnosti, že aj umenie môže byť ich životnou cestou práve tak, ako bolo mojou. Ukázať im cestu, ako zmysluplne využiť čas a svoje pocity pretvárať do umenia. Svoje diela prezentujem ako prostriedok k cieľu, ako motivovať deti a mládež, aby sa nebáli vyjadrovať svoje pocity a myšlienky prostredníctvom umenia akým je fotografia.

foto z výstavy

foto z výstavy

V rámci výstavy sa snažím ukázať, že aj prostredníctvom umenia - fotografie môžeme vyjadriť aj tie najkomplikovanejšie pocity, ktoré inak nevieme dať najavo. Prezentujem fotografiu ako prostriedok na vyjadrenie lásky, bolesti, úniku, smútku i šťastia ... a hlavne vyjadrenie samej seba.

strata

prosba

túžba

pohľady

sloboda

nežnosť

zraniteľnosť

tajomstvo

Fotografické vnímanie rozvíja nadanie fantáziu a predstavivosť, podporuje vnímanie sveta inak, ako než nemennú realitu.

Odovzdávam Vám kúsok zo seba, svoje myšlienky pretváram do umenia, do fotografie. Prostredníctvom nich sa vnáram do Vašich myšlienok a možno práve teraz sa moje umenie dotklo niekoho z Vás.

autor: Nikoleta Nixie Strapková

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď NixieS pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.