Osobný rozvoj

Rozhovor so spisovateľkou a blogerkou Elizabeth

31.12.2017 23:07
Každý máme alebo sme mali svoj sen, ja som sa rozhodol urobiť rozhovor s osobou, ktorá podľa mňa si plní svoj sen písaním kníh a blogov. Dnes nájsť človeka zamilovaného do kníh je umenie.

1. Čomu sa venuješ?

Venujem sa v podstate dvom veciam. Píšem – vydala som dve knihy (Slovo je nádych a Odtiene dúhy), pracujem na ďalšej knihe a samozrejme píšem blog. No a pred rokom som založila projekt na podporu slovenských autorov, takže sa mu aktívne venujem, píšem doň články, riadim ho a tak ďalej. Projekt sídli na týchto stránkach: www.projekt-psa.webnode.sk

2. Kedy a prečo si sa rozhodla začať blogovať?

Prvý blog som si založila v novembri 2010 a odvtedy ma to začalo veľmi baviť. Začala som s prispievaním o gothickej subkultúre a musím so zahanbením priznať, že som najprv články kopírovala. Ale bola som schopná sa zo svojich chýb poučiť a začiatkom roku 2011 som prešla na čisto autorský blog. A odvtedy ma to chytilo ešte viac, pretože som začala zdieľať myšlienky, básne, poviedky a aj keď som nikdy nebola populárna blogerka, bola som spokojná, pretože mi od začiatku stačila aj malá základňa čitateľov. Aj za to málo som strašne šťastná.

3. Akú peknú príhodu si zažila počas svojho blogovania?

Bolo to v novembri tohto roku. Jedna z čitateliek mi napísala naozaj nádhernú správu, ktorá ma milo zahriala pri srdci a uvedomila som si, že nech ma život akokoľvek trápi,to, čo robím má zmysel a robí to niekomu radosť. Cítim tak, že moje verše či vety pre niekoho niečo znamenajú.

4. Aké rady by si dala človeku, ktorý chce začať blogovať?

Rozhodne jedna z najdôležitejších – nevzdávať sa a nezľaknúť sa neúspechu. Treba si stále ísť za svojím. Je treba si stanoviť svoj cieľ a mať ideu o čom blogovať. Nezakladať články na kopírovanom obsahu, ale na vlastných myšlienkach. A navyše nemusíte byť populárnymi blogermi. Treba si vážiť aj málo, no zase ak chcete dosiahnuť niečo viac, tak treba za tým ísť.

5. Aký je tvoj názor na sociálne siete? Sú podľa teba mladí na nich až závislí?

Sociálne siete sú niekedy fajn. A niekedy sú to požierače času. Sú dobré vtedy, ak chcete propagovať svoj blog a svoju tvorbu, pretože môžete získať nejaké publikum. Rozhodne je to v dnešnom svete výhoda, pretože predtým to nebolo také “jednoduché” dostať svoj obsah medzi ľudí. Ale áno, mladí sú na ňom dosť závislí. Hlavne keď vidím, že už osem ročné dieťa má facebook. Všetko má svoju temnú no i svetlú stránku. A tak to je aj so sociálnymi sieťami.

6. Máš obľúbenú webstránku, blog alebo knihu ku ktorej sa rada vraciaš?

Rada čítam blog Sonyi Merchier a niektorých ostatných, ktorých mám vypísaných v menu na blogu. A čo sa týka kníh, tak to je o dosť zložitejšie. Napríklad tam môžem zahrnúť Ostré predmety od Gillian Flynnovej. To je asi moja najobľúbenejšia kniha.

7. Ak by si mala vybrať jeden výrok, alebo myšlienku, ktorá by charakterizovala tvoj život, aká by to bola?

Fú, ťažká otázka… asi by to bola myšlienka: “Vždy sa dá niečo zvládnuť, aj keď ostatní hovoria, že nie.” Je to moja vlastná myšlienka, ktorou sa už istý čas riadim.

Viac o Elizabeth nájdete na: https://mozaikaticha.com/o-mne/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
Pridať komentár
0
Nahor
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
Cesta svetom - návrat domov (+fotogaléria)
Tip na Android hru : Proton Bus Simulator
Cestujete do Černobyľu? Toto by ste mali vedieť
Zanedbaná pieseň
Smrtonosná fajka
Cestovat a při tom vydělávat. Sen nebo realita?