Osobný rozvoj

Rozhovor s blogerkou a milovníčkou Číny Katarínou Sládečkovou

2.1.2018 00:48
Jej najväčším úspechom počas blogovania bolo umiestnenie sa medzi TOP beauty blogerov Slovenska v súťaži Bloger roka. Viac o svojom blogu nám povie v tomto článku blogerka Katarína.

1. Čomu sa venuješ?

Momentálne študujem na SPU v Nitre, odbor Ekonomika podniku Ako väčšina študentov, ktorý si chcú však niečo privyrobiť a predovšetkým mať skúsenosti brigádujem aj ja. Momentálne píšem články pre niekoľko firiem alebo im spravujem sociálne siete. Taktiež brigádujem ako učiteľka anglického jazyka pre detičky, matematiky a slovenčiny pre cudzincov.

2. Kedy a prečo si sa rozhodla začať blogovať?

Blogovať som začala pred niekoľkými rokmi, konkrétne cca pred 3 rokmi, pričom som začínala so stránkou www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk s ktorou som sa tiež umiestnila medzi TOP blogerov Slovenska. Myšlienka založiť si vlastný blog ma držala už dlhšie, no nejak som na to nemala odvahu. Až neskôr som nabrala štipku odvahy a povedala som si, že chcem zdeliť nejaké myšlienky s ľuďmi, ktorý o to stoja, a tak som si založila svoj lifestyle blog.

3. Akú peknú príhodu si zažila počas svojho blogovania?

Každý jeden komentár, pekný e-mail, nový like či zdieľanie či nová spolupráca ma nesmierne poteší a taktiež ma zahreje pri duši. Mojim najväčším úspechom počas môjho blogovania bola umiestnenie sa medzi TOP beauty blogerov Slovenska v súťaži Bloger roka.

4. Aké rady by si dala človeku, ktorý chce začať blogovať?

V prvom rade je treba vedieť o čom písať. Ak vás niečo baví a zaujíma, podeľte sa o vašich skúsenostiach zo svetom. Ak však chcete písať iba kvôli spoluprácam, rozhodne do toho nechoďte. Blogovanie je o láske k písaniu, pričom veľmi podstatným bodom je vedieť gramatiku a písať zo srdca. V každom prípade vám držím palce a želám, aby ste sa nevzdali a išli si za svojím snom.

5. Aký je tvoj názor na sociálne siete? Sú podľa teba mladí na nich až závislí?

Osobne si myslím, že sociálne siete sú v dnešnej dobe veľmi dobrým variantom ako zaujať ľudí. Drvivá väčšina ľudí používa sociálne siete viac ako by mala. A práve z tohto dôvodu je veľmi ľahké si cez sociálne siete nájsť nových čitateľov a niekoho, koho vaše myšlienky môžu skutočne zaujímať a dokonca mu môžu aj pomôcť.

6. Máš obľúbenú webstránku, blog alebo knihu ku ktorej sa rada vraciaš?

Samozrejme, každý správny bloger má nejakého blogera, ktorý bol jeho prvotnou inšpiráciou, a tak sa k nemu rád vracia. Osobne však momentálne kvôli škole, práci a príprave sa na skúšky nemám veľmi čas čítať blogy, ba dokonca ani písať svoj vlastný blog, čo mi je veľmi ľúto. Knihu, ktorú si však veľmi rada prečítam je Hrdina alebo The Secret, ktorá ma neustále dokáže motivovať a nakopnúť aj v ťažších chvíľach. Momentálne sa tieto knihy chystám čítať taktiež v anglickom jazyku.

7. Ak by si mala vybrať jeden výrok, alebo myšlienku, ktorá by charakterizovala tvoj život, aká by to bola?

Nakoľko milujem Jackieho Chana, nie je ničím zvláštne, že jeho výrok je môj najobľúbenejší, a tým je: “Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.” A takto sa snažím žiť aj svoj vlastný život.

Viac od tejto blogerky nájdete na: http://lifi.sk/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
Pridať komentár
0
Nahor
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
Herec na bare
Door-to-door, alebo najlepšia škola obchodu, ktorú dlho neustojíš
Komiksy, ktoré (Vám) môžu zmeniť život I.
Asertívny zamestnávateľ
Alicia Vikander a Nový Trailer k Tomb Raider
Čo nás čaká na začiatku roka 2018?