Osobný rozvoj

Rozhovor s blogerom Martinom Bagom

13.1.2018 20:01
“Každý jeden človek je jedinečný a má právo kedykoľvek slobodne vyjadriť a šíriť svoj názor a pohľad na veci a okolitý svet, nech je akýkoľvek!” Martin Bago

1. Čomu sa venuješ?

Zoznam mojich koníčkov a záľub je veľký. Okrem štandardných ako sú šport, priatelia, či cestovanie je to veda, technika, oblasť IT, fyziky (najmä kvantovej mechaniky a teórie relativity) a hlavne politika, geopolitika a celkovo dianie okolo. Teda okrem oblasti IT, ktorej sa venujem aj profesne, patrí medzi môj najväčší koníček hlavne štúdium súčasných svetových udalostí, politiky, geopolitiky a následne písanie blogov a článkov, ktorými sa snažím naštudované a poskladané informácie objektívnym a zrozumiteľným spôsobom posunúť ľuďom ďalej. Pokladám to v dnešnej dobe, kedy nám kvôli súčasnej situácii vo svete, a najmä v západnej Európe, a kvôli zlým rozhodnutiam západných politikov ako národu hrozí dokonca až zánik (čo nie je vôbec prehnané vyhlásenie), za naozaj dôležité. Okrem tohto by som samozrejme chcel ľuďom pomôcť aj významnejšie, minimálne z pozície poslanca (vízie, ciele a aj určitý program už v hlave mám), no to už je otázkou budúcnosti .

2. Kedy a prečo si sa rozhodol začať blogovať?

Pre významnejšie blogovanie som sa rozhodol niekedy medzi rokmi 2012/2013. Dovtedy som sa dlhé roky zaoberal čítaním a štúdiom rôznej literatúry, článkov a blogov, ktoré mi naznačovali, že veci okolo nás sa nedejú tak, ako nám to neustále tvrdia naše a zahraničné médiá, politici, niektoré zdroje literatúry, či dokonca aj viaceré učebnice škôl. Skutočné dianie okolo je totiž omnoho zložitejšie a tajomnejšie ako sa na prvý pohľad zdá a pred očami verejnosti častokrát skryté. A to veľakrát zámerne. A práve to ma už nenechalo pasívnym a prinútilo ma to začať písať s cieľom pokúsiť sa verejnosti predstaviť skutočnú podstatu vecí, realitu a poskytnúť im aj môj pohľad na svet. Začal som teda písať, a to nielen komentáre, či príspevky na sociálnych sieťach, ale postupne aj blogy a články v alternatívnych médiách.

3. Akú peknú príhodu si zažil počas svojho blogovania?

Nejakú konkrétnu peknú príhodu neviem takto z fleku zadefinovať, pretože v podstate zažívam pekné príhody, lepšie povedané chvíle vždy, keď viem, že moje blogy a články ľudia čítajú, keď viem, že dokážu ľuďom “otvoriť oči“, či lepšie pochopiť určité súvislosti udalostí, ktoré sa okolo nás dennodenne dejú. Samozrejme najkrajšie sú asi komentáre alebo správy od ľudí, ktorí sa mi poďakujú za to, že ich môj blog pozitívne ovplyvnil. Aj keď na to si samozrejme nikdy nepotrpím. A všetko toto ma nielen úprimne teší, ale aj motivuje v písaní nových blogov a článkov.

4. Aké rady by si dal človeku, ktorý chce začať blogovať?

Netreba sa ničoho obávať! Ak máte chuť, začnite ihneď písať! Každý jeden človek je totiž jedinečný a má právo kedykoľvek slobodne vyjadriť a šíriť svoj názor a pohľad na veci a okolitý svet, nech je akýkoľvek!

5. Aký je tvoj názor na sociálne siete? Sú podľa teba mladí na nich až závislí?

Sociálne siete sú fenomén, príchod ktorého ovplyvnil takmer celú spoločnosť. Nielenže zjednodušil komunikáciu medzi ľuďmi, či prezentáciu jednotlivcov, ale zjednodušil aj šírenie názorov a vedomostí medzi ľuďmi. A tiež samozrejme alternatívnych informácií, ktoré v súčasnom mainstreamom ovládanom mediálnom svete, ktorý stále častejšie slúži na manipuláciu verejnej mienky, nemajú veľkú šancu na uverejnenie. Práve sociálne siete pomáhajú jednotlivcom (a tiež rôznym alternatívnym médiám), medzi ktorých patrím aj ja, v šírení informácií, ktoré sú v súčasnej neustále určitými kruhmi manipulovanej spoločnosti veľmi dôležité a je potrebné, aby o nich občania vedeli.

6. Máš obľúbenú webstránku, blog alebo knihu ku ktorej sa rád vraciaš?

Mám a je ich viac. Všetko sú to odborné knihy, štúdie, či stránky. Z vedeckých kníh sú to napr. publikácie od Michia Kaku (Hyperprostor, Paralelní světy), či Briana Greena (Skrytá realita) a z kníh odhaľujúcich skutočné pozadie súčasného svetového diania a geopolitiky sú to napr. publikácie od Michaela Morrisa (Co nesmíte vědět!, Co nesmíte vědět! (2)) a rôzne iné. Ale ako vravím je toho veľa, preto je asi zbytočné, aby som to tu všetko vymenovával

7. Ak by si mal vybrať jeden výrok, alebo myšlienku, ktorá by charakterizovala tvoj život, aká by to bola?

Fuuu, aj tých je veľa, ale možno by to bol tento slávny výrok Gándhiho

“Buďte tou zmenou, ktorú chcete vo svete vidieť.”

Viac informácií o Martinovi, jeho záľubách a najmä jeho pohľade na svet nájdete na blogu tu: https://blog.infovojna.sk/author/martinbago/ alebo tu: https://blog.hlavnespravy.sk/author/martinb/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
1 komentár
104
Nahor
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
Cesta svetom - návrat domov (+fotogaléria)
Tip na Android hru : Proton Bus Simulator
Cestujete do Černobyľu? Toto by ste mali vedieť
Zanedbaná pieseň
Smrtonosná fajka
Cestovat a při tom vydělávat. Sen nebo realita?