3.2.2018 21:42

Hudobný prieskumník: (2) český ekvivalent

Čo sa deje u susedov?

Po minulotýždňovom letmom pohľade na vybraté úseky slovenskej hudobnej scény som si zaumienila trochu posondovať aj tú susednú, nech si prídu na svoje aj českí návštevníci tohto zákutia Refresheru.

Ideme na to. Ček.

PLUSMINUSNULA

(Zdroj: Full Moon Zine)

Všetci vedia, aký som blázon do post-punku, preto dnes začínam týmto liberecko-pražským indie post-punkovým zoskúpením. Kapela má k tomuto dňu na konte jeden štúdiový album rovnakého mena, ktorý predchádzal singel Letná.

Facebook

Bandcamp

ZAGAMI JERICHO

(Zdroj: Všudybud)

Po synthwavovom debute City Is My Church sa táto mladá Pražanka na „zbrusu“ novom albume TOXIKOMANIA vybrala do agresívnejších a tanečnejších zákutí.

„Při tvorbě alba TOXIKOMANIA mi nešlo až tak o tu temnost, ale spíš o agresi. Už žádné romantické synthwaveové srandy, bude party.

Facebook

Bandcamp

DĚTI MEZI REPRÁKAMA

(Zdroj: Česká televize)

Pôvodne išlo o sólový projekt Dominika Zezulu (Post-hudba) a teraz sú kapela. Stihli nahrať už tri albumy, z ktorých najnovší, (prvý ako trio,) Prázdniny, vyšiel na jeseň minulého roku. Pri počúvaní DMZ treba poriadne naťahovať uší a snažiť sa zachytiť texty, pretože práve tie sú najhlavnejšou zložkou tvorby tohto slowcorového tria.

Facebook

FIORDMOSS

(Zdroj: Bumbum Satori)

Toto pôvodom brňenské dnes v Berlíne sídliace elektronické dark popové zoskúpenie založili v roku 2008 Petra Hermanová a Roman Přikryl. Momentálne existujú v štvorici (+Jan Boroš a nórska posila Jon-Eirik Boska) a debutový album Kingdom Come uzrel svetlo sveta vlani.

Facebook

Bandcamp

ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM

(zdroj: monstermusic)

Zvíře Jménem Podzim je projekt okolo Jakuba Königa (Kittchen, Obří broskev) a počet členov tejto alternatívnej superskupiny stúpa až k číslu 18. Eponymný debutový album projektu vyšiel začiatkom novembra 2017 a koncom toho istého mesiaca ho nasledovala takisto rovnomenná kniha. Zvíře je ako samotná jeseň: hudba je pochmúrna, temná ako novembrové večery, no nestrácajúca nádej.

Facebook

MASTER’S HAMMER

(zdroj: Facebook kapely)

Dúfam, že zahrnutím tejto legendárnej black metalovej kapely odčiním doterajšie nezastúpenie metalu. História Master’s Hammer siaha až do roku 1987, kedy bola táto skupina v Prahe založená. Debutový album Ritual. vyšiel v roku 1991, okrem neho majú na konte ďalších 6 a začiatkom tohto roku oznámili, že nový album Fascinator vyjde už 10. februára. Zoskúpenie za dlhé roky svojho pôsobenia nadobudlo kultový status medzi fanušikmi žánru aj ďaleko za hranicami Českej republiky.

Facebook

VIAC!

Noví Lidé, Cold Cold Nights, Tábor Radosti, Wild Tides, Květy, Mortal Cabinet, Moimir Papalescu & The Nihilists, Výsměch?, Phosgene Girls... a tak ďalej a tak ďalej.

Dovi, nabudúce.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
kasvetli kutlama

Chceš vedieť, keď Lucifer pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.