Keď riešime pleť už pred pubertou

Ako volám svojho najstaršieho syna: "Predpubertiak", (lebo 12-ročný ešte nemôže byť predsa pubertiak, či áno? 😊) má tiež svoje kozmetické trápenia.

Čo sa týka momentálneho trápenia, riešime kozmetické vady, a to mastnú pleť s vyrážkami. Nie veľa, ale dosť na to, aby mu to už prekážalo.

Musím sa priznať, že ja som v čase dospievania ani neskôr problémy s pleťou nemala, a tak nastal problém č.1-, čo vhodné si zadovážiť a problém č.2-, aby to bolo vhodné a šetrné pre ešte ničím nepoškvrnenú, v podstate detskú pleť.

A tak nastalo pár dní obdobie googlenia a hľadania aj v drogériach vhodných prípravkov. A samozrejme aj možnosti, ako predísť tvorbe akné. Samozrejme o jedení veľa čokolády vieme, plus piť veľa vody atď. Ale nakoniec sa mi podarilo nájsť celkom účinné riešenie.

Bod.1, a teda prvou možnosťou sú aj vitamíny. Osobne ma zaujal niacín- vitamín B3. Buď ho obsahujú mliečné výrobky, hydina, chudé mäso, orechy a vajcia, alebo ho nájdete aj v tabletkovej forme. A je už na vás od akého výrobcu si ho kúpite.

Zdroj: Amazon.com

A bod. 2 sú už spomínané kozmetické prípravky. A tu sa nám osvedčil prípravok z biodermy, plus krém k tomu. Musím povedať, že som ich vyskúšala aj sama na sebe a sú výborné. Nehovorím už o tom, že výsledok bol aj hneď viditeľný aj na mojom "predpubertiakovi" ☺.

Zdroj: Notino.sk a Dr.Max

Tak sa ich chystáme aj naďalej testovať a dúfame iba v najlepšie výsledky. Aj akné vie spôsobiť mladým ľuďom celkom slušnú traumu a ja ako matka sa snažím ako viem, aj týmto spôsobom pomáhať mojim chalanom.

Verím, že tento článok pomohol rovnako mladým dospievajúcim, ako aj im maminám, či celkovo rodičom a samozrejme poteším sa aj vášmu postrehu, či nápadu týkajúceho sa tejto téme. 😊

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Pracujúca mamička troch chlapcov. Rada čítam, píšem, milujem prírodu a svoje deti. :)

Chceš vedieť, keď Janka Danima pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.