Dôvera dieťaťa k rodičovi je veľká a pevná

Poznáte to, keď sa ešte malé dieťa pýta rodiča: "A prečo? A prečo?" A vy dookola odpovedáte a odpovedáte, aj keď máte chuť už po x- otázke povedať: "Tá, lebo."

To sú takpovediac tvorivé odpovede, keď na niektoré otázky ani neviete odpovedať, ale nemôžete povedať ani hocijakú blbosť, lebo po a) bude si ju pamätať ešte dlhé roky a vždy vám ju pripomenie- po tých otázkach si ju nebudete pamätať už ani vy. Základ je, aby to nebolo klamstvo a po b) povie to učiteľkám v školke, predávačkam v obchode aj ľuďom na ulici. Iba tak. Lebo je to pravda. Varovanie najmä pre oteckov. Žiadné blbosti. Nič len pravda 😉.

zdroj: dreamstime.com

Aj na sebe určite poznáte, že si ešte veľa toho pamätáte, čo vám povedali rodičia a musela to byť pravda. Veď to povedala mamka. Samozrejme sú situácie, keď rodič musí použiť takzvané milosrdné klamstvo. Skôr, či neskôr aj na to deti prídu. Verte mi, prídu. Či už ich z nás dostanú, alebo sa dovtípia časom a vekom.

Nevravím o takých klamstvách, keď rodičia sklamú svoje deti. Sú aj také prípady a určite tiež mnoho. Deti veria predovšetkým rodičom a ľuďom, ktorí ich vychovávajú a starajú sa o nich.

zdroj: vectorstock.com

Stačí jedno malé klamstvo a ste v .... "ťahu". Mami, ale ja si pamätam, keď si vravela, že ideš spať a jedla si chipsy (sáčok ma zradil.) Ako vravím. Iba jedno jediné klamstvo a budú vám to pripomínať celý život. 😅

Ale tatik povedal.... tatik nehovoril pravdu. Ale tatik vraví, že neklame. On iba "šali". Haha, no mohol si toto vymyslieť a mu to aj prešlo? Jasné, že mohol.

Nech sa snažíte ako viete, vždy hlavne nezabudnite na dôveru deti. Ich dôvera je veľká aj pevná, ale za tú stratu smiechu a smútku v očiach vám to nestojí. Oni si pamätajú. Už na celý život

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Pracujúca mamička troch chlapcov. Rada čítam, píšem, milujem prírodu a svoje deti. :)

Chceš vedieť, keď Janka Danima pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.