Čo nás naozaj v živote nakopne?

A nemyslím teraz žiadné motivačné povzbudivé citáty, ktoré nám v danej chvíli môžu aj pomôcť, alebo ich do pár minút zabudneme. 😊

Ide o naozaj reálne príklady zo života. Poznáte to, keď sa v škole niekto učí lepšie. Niektorým je to jedno, iní závidia, ale tí, ktorým záleží na lepšom výsledku- tom svojom, sú motivovaní práve tými lepšími žiakmi. Nie nadarmo sa vraví: "Uč sa od najlepších." Nie preto, aby si si pomstychtivo vravel: "Ja musím byť ten lepší," ale preto, aby si si povedal: "Ja chcem byť lepší."

Hľadáme v podstate na niekom istý druh vzoru. Môže ísť o známky, diéty, prácu... O to, čo sa v danej chvíli snažíme dosiahnúť. Ak to naozaj chceme aj my, nič nám nebráni v tom, aby sme to dotiahli dokonca. Niektorí to možno časom vzdajú, pretože si prestanú veriť. No, môže nás to nakoniec tak pohltiť, že nebudeme vedieť ako a budeme v cieli.

zdroj: motivujsa.sk

A viete, čo dokáže človeka nakopnúť ešte viac, ba až tak, že môže byť naozaj najlepší?

Práve nedôvera ostatných. Keď vidíte, že vo vás neveria. Neveria tomu, čo robíte. Ich skepsa.

Áno, poviete si: " Ale ja potrebujem oporu pri sebe. Inak to nedokážem."

Vždy sa nájde niekto, kto v nás a v to, čo robíme verí. A nájdu sa aj takí, čo nám neveria, neprajú, alebo skôr nedoprajú. A vtedy si povieme: "Veď ja vám ukážem!"

zdroj: cas.sk

Nakoniec zistíte, že nikomu nič nemusíte dokazovať. Lebo žijete svoj život. Nie ich a ani oni váš. A že to, čo chcete dokázať a kde naozaj byť v živote, chcete VY a nie ONI. Nie musíte, ale CHCETE.

Koľkí z vás sú takí, ktorí sa nechali inšpirovať od iných? Nedali sa odradiť neprajníkmi a neveriacimi, ale ste sa ešte viac zapreli a napredovali za svojím snom, úspechom a lepším životom?

Určite je vás mnoho. A ak niektorí ešte váhate, pamätajte, že na každého čaká úspech, len sa treba správne "nakopnúť. 😉

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Pracujúca mamička troch chlapcov. Rada čítam, píšem, milujem prírodu a svoje deti. :)

Chceš vedieť, keď Janka Danima pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.