Aprílové KINOTIPY

Nielenže tento rok trvá zima skutočne dlho, apríl býva vždy pekne upršaný. A čo sa dá robiť v taký upršaný deň? Zaliezť pod perinu alebo...ísť do kina. Čítaj mojich 5 tipov na aprílové kinopremiéry.

Deň čo deň/Every Day (USA, 2018)

V slovenských kinách od: 05.04.2018, Forum Film SK

Trailer na Deň čo deň ma upútal v kine pred filmom Thelma (ten mimochodom tiež stojí za to). Ťažko povedať, či sa z tejto romantickej drámy vykľuje fakt dobrý príbeh alebo úplná blbosť, ktorá proste nezafunguje. Námet je však zaujímavý a režisérom je Michael Sucsy, ktorý stojí aj za Manželským sľubom. Takže minimálne u ženského publika by táto novinka mohla obstáť.

Predstavte si, že sa každý deň budíte v tele niekoho iného a musíte žiť jeho život. Čo sa stane, keď sa v jedno ďalšie ráno ocitnete v tele mladého Justina a zamilujete sa do jeho priateľky? Dozviete sa piateho apríla.

Zdroj

Prísľub úsvitu/ La promesse de l'aube (FR, 2017)

V slovenských kinách od: 05.04.2018, Film Europe

Hovorí vám niečo meno Romain Gary? Že nie? Úprimne, ani ja som o ňom doposiaľ nepočula. No teraz máme ideálnu možnosť sa o jeho nevšednom živote dozvedieť viac. Francúzi natočili životopisný film práve o tomto spisovateľovi, ktorý ako jediný získal prestížnu Goncourtovu cenu (najvýznamnejšia francúzska literárna cena) až dvakrát, čo samotné pravidlá ani nedovoľujú. Jeho život bol plný sebazaprenia a úsilia, ktoré neskôr prinieslo spomínané ovocie. Za tieto úspechy výrazne vďačil aj svojej matke, ktorá ho celý život podporovala a ovplyvňovala. Ako však vieme, opičia láska má aj svoje úskalia... V tomto prípade má podobu úžasnej Charlotte Gainsbourg, ktorú miluje nie len Lars von Trier, ale aj ja. Vidíme sa v kine?

Zdroj

Stratili sme Stalina/ The Death of Stalin ( VB/ FR/ BE, 2017)

V slovenských kinách od: 05.04.2018, CinemArt SK

Politku považujú mnohí režiséri za vďačnú tému. Príkladom je aj Najtemnejšia hodina, za ktorú si Gary Oldman nedávno na Oscaroch prebral zlatú sošku.

Minulý rok vznikla aj ďalšia politicky orientovaná snímka, ktorá vykresľuje, čo sa začalo diať po smrti samotného Stalina. Ako sa zachovajú ľudia bez názoru, ktorých dovtedy viedla hlava sovietskej vlády? Bezcharakterné postavy, politické intrigy, boj o získanie moci a pevného miestečka.

Obsadenie je veľmi priaznivé (Steve Buscemi, Olga Kurylenko), takže ak máte radi čierny humor, satiru a trošku aj tej politiky, tak šup do kina. Aktuálny IMdb rating 7,6.

Zdroj

Mesiac Jupitera/ Jupiter holdja (HU/ DE, 2017)

V slovenských kinách od : 19.04.2018, ASFK

Za týmto filmom stojí maďarský režisér Kornél Mundruczó. V roku 2014 upútal porotcov v Cannes svojou snímkou Biely boh, za ktorú si odniesol Cenu v súťaži Určitý pohľad (Un Certain Regard).

Tentokrát tu máme mix žánrov drámy, thrilleru a Sci-Fi, ktorý rozpráva futuristický príbeh o utečencovi, ktorý po tom, čo od policajta obdrží ranu guľkou, zisťuje, že dokáže lietať. Trošku uletené, no podľa ohlasov z Maďarska nás čaká skvelá kamera a nezabudnuteľné automobilové naháňačky.

Zdroj

Avengers: Nekonečná vojna/ Avengers: Infinity War (USA, 2018)

V slovenských kinách od : 26.04.2018, Saturn

Fanúšikovia Avengerov sa už teraz trasú a nevedia sa dočkať apríla, pretože si v kine budú môcť užiť až 155 minút akčnej Sci-Fi jazdy. Režiséri sľubujú tú najepickejšiu vojnu všetkých čias.

Vedeli ste, že za 24 hodín po zverejnení traileru Avengers: Infinity War mal iba na oficiálnom kanáli Marvel Entertainment neuveriteľných 42 miliónov vzhliadnutí?

Zdroj

A čo vy, na ktorý film sa budúci mesiac najviac tešíte?

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Ak rád chodíš do kina alebo sa považuješ za ozajstného filmového maniaka, tak sleduj môj profil. Tieto blogy budú výlučne o filmoch. Viac na FB alebo: https://www.csfd.cz/uzivatel/337216-leila22/

Chceš vedieť, keď Simonavkrajinefilmov pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.