Čo dnes znamená škola ?

Oplatí sa dnes ešte študovať ?

Škola , počujem toto slovo a je mi zle. Kvantum učenia, kvantum domácich úloh, stres...... Je smutné že v dnešnej dobe škola už skoro nič neznamená. Ešte pred pár rokmi áno. Ak mal niekto dokončenú strednú školu, mal isté pracovné miesto, ak vysokú školu mal isté dobré pracovné miesto. Dnes mnoho detí končí na úrade práce s titulom a celé detstvo má premrhané a prestresované.

Ja som sa rozhodol že svoje deti nebudem školou stresovať, za občasnú trojku či štvorku si nerobím ťažkú hlavu, samozrejme že sa snažíme ku škole pristupovať zodpovedne , no za občasnú zlú známku už vôbec nestresujem, jedine za 5 sú už nejaké zákazy . Chcem aby moje deti mali spomienku na pekné dectvo. Určite by som od porúčil rodičom zamerať sa na niečo , s čím reálne aj deti niečo v živote dosiahnu. Ja svoje deti vediem napríklad k tancu, roky tancujú ,tancom si v budúcnosti vedia zarobiť, tancovať doma či v zahraničí. Snažím sa im otvoriť aj dvere trošku v televízii a to nemám žiadne známosti. Sledujeme agentúry, casting a podarilo sa Nám účinkovať v pár veciach, policajné prípady ,prázdniny, milenky, reklama orange........

Ďalšia vec, môžete deťom poradiť so školou, no určite nech si vyberajú aj sami . Sama pani riaditeľka z gymnázia mi povedala ten istý názor , že v dnešnej dobe gymnázium neznamená nič a deti sa tam iba trápia ťažkým učivom. Učia sa veci ktoré v živote nevyužijú, kvantová fyzika , kvadratické rovnice...... Je to iba môj názor, no podľa mňa jednoznačne čo sa dnes oplatí sú počítače, umelecká škola, filmová škola, jazyk a varenie. Na jazyk ale určite stačia kurzy a nemusí sa dieťa trápiť 5 rokov na gymnáziu. S jazykom a s varením sa človek môže dostať ďaleko.

Nenechajte sa deti trápiť , v dnešnej dobe sa zamerajte skôr na koníčky ktoré deti niekam v budúcnosti aj posunú ako na školu.

Pred tým ako dieťa dáte niekde na školu, skúste reálne nájsť prácu pre svoje dieťa s danou školou , či nájdete pracovné miesto pre dieťa , keď doštuduje a nenájde prácu je už neskoro ľutovať premárnené roky v strese. Tiež sa mi nepáči na školách , že niektorý učitelia nedokážu učiť . Dávajú deťom domov kvantum domácich a rodičia naučte ich to. Netvrdím že všetci sú taký , no nájdu sa. Pre mnohých je škola iba trápenie. Pomôžte deťom s výberom, no počúvajte aj svoje deti.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Laborecký Peter pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
19.3.2018 19:36
Nová doba, zlá doba