26.3.2018 22:35

Spomienka na začiatky môjho písania

Nebolo to tak dávno, keď sa v školách učilo ešte na písacích strojoch. Rozmach mobilov, počítačov a notebookov sa začal pociťovať až po roku 2000.

Poviete si, že určite to muselo byť skôr. Áno bolo, ale v tom čase si to nemohol dovoliť každý, tak ako teraz. Decka chodili do kaviarní, aby si zaplatili vstup na internet, ktorý mal výpadky po množstve pripojení a mobily boli aj drahé a nemali v sebe toľko možností a funkcií.

Ale po tom roku, to už pomaly začínalo.

Ja ako pubertiačka som ešte pred tým veľkým "boomom" chcela strašne, strašne, ale strašne písať. Už ma nebavilo iba čítať, lebo som mala pocit, že 300- stranovú knihu zmaknem za pol dňa a knižnica už mi bola malá. A tety ma tam výdavali každý druhý deň. Aj keď som si teda naložila. 

A tak som si "čmárala" nápady s ceruzou na papier- to proste nikdy nevyjde z módy 😊. Nakoniec som si "čorkla" sestrin písací stroj, ktorým sa učila do školy a mala som pocit, že ho aj tak nenávidí. 😅

Ale tá radosť, keď som si tam vyťukávala. S tým elánom som sa sama naučila naozaj všetko. Začiatky teda boli, no.... Aj dobabrať sa mi podarilo všetko, ale keď som to dopísala, cítila som sa ako hrdinka- no super žena, ehm 14 ročné žieňa. ☺

Musela som sa samozrejme aj sama učiť ako a kde dať čiarku, úvodzovky, odsek. Pár strán som si doplnila a opravila starou známou ceruzou.

Ale bola som aj tak na seba hrdá. Moja prvá "kniha".

Keď som sa odsťahovala od rodičov, vzala som si ju so sebou. A chodí všade so mnou. Môj talizman a spomienka na časy "predtým".

A zároveň motivácia na písanie.

Prešli roky, roky a roky a už som si písala len cez net s rodinou a známymi a nakoniec aj napriek práci a deťom zase sa vraciam k písaniu. Iba tak. Pre potešenie. Lebo čo vás baví, toho sa len tak nevzdáte. ☺

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Pracujúca mamička troch chlapcov. Rada čítam, píšem, milujem prírodu a svoje deti. :)

Chceš vedieť, keď Janka Danima pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.