Malé bejby verzus starší bratia

Ako to vyzerá, keď majú násťroční bratia doma malého súrodenca, alebo skôr naopak? 😆 Nie, nejde o žiadne "týranie" typu: "Postrážte ho" ani "Hrajte sa s ním."

Ako to vyzerá, keď majú násťroční bratia doma malého súrodenca, alebo skôr naopak? 😆

Nie, neide o žiadné "týranie" typu: "Postražte ho" ani "Hrajte sa s ním."

Keď sa im vybijú mobily a iné elektronické zariadenia, už len počujem: "Maťko, poď sa hrať" a samozrejme, keď začujem: "Maťko, poď gól." Už letím, že ja ti dám také gól a beriem mini loptu, ktorá v ich rukách dokáže spraviť z domu blázinec.

Keď je zrazu ticho, väčšinou sa naozaj nič nedeje. Len chodím prekvapená, že oni sa s ním vážne hrajú, alebo len tak pri sebe ležia.

Alebo ich nachytám ako mu vymysleli ďalšiu zábavku a babo nemá problém sa k nim pridať. ⤵

Úplne normálny deň. Televízor ako kulisa pre krb. Čiapka staršieho brata a zabávka je na svete. A celkom dlho ho to drží.

Keď sme doma len ja a bejby, sme zohratá partia. Všetko mi podá, zatvorí, tlieskame si, že jeeej, aký si šikovný. A zrazu druhý deň, keď nie som v práci mi kradne vecí z chladničky. Vraj aj včera tak robil a utekal. A nikto nič. Len čakajú, kedy zasiahnem ja. Veď, kto by chcel počúvať ten vreskot a byť za neho zodpovedný, že?

Áno, bola to fuška vziať mu ten citrón a vzápätí na to vymyslieť inú zábavku, aby sa opäť premenil na usmievavého anjelika.

Keď počujem, že mu vravia fuj, nono, čo väčšinou od nich na neho nezaberá- teda vôbec. Tak už viem, že buď im niečo berie, alebo po nich hádže hračky, lebo tesne predtým mali surodeneckú krízu a hádali sa a on nechce nijak zaostať. To musím zasiahnúť ja, lebo na nich nereaguje. Veď, keď sa pred chvíľou oni naťahovali, prečo by po nich nemohol aj on hodiť pár kociek. Alebo auto. Keď prídem ja, len sedí a mi ukazuje, že aké má pekné auto. Že aha a dá ho dohora. No, úplne neviniatko. 😅 

Našťastie im celkom schopne konkuruje a každú hru vedia vymyslieť na dosť uletenú zábavku. 

Samozrejme, že ho fotil starší brat a on mu veselo pózoval. A väčšinou to tak končí. Selfie fotkou.

Tak si vravím, že asi preto mám doma takého malého smejka. Lebo má doma bratov, ktorí ho majú úprimne radi. Nie iba preto, že musia, ale chcú s ním byť. Čoho sú dôkazom aj každodenné zábavky a smiechoty 😊.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Pracujúca mamička troch chlapcov. Rada čítam, píšem, milujem prírodu a svoje deti. :)

Chceš vedieť, keď Janka Danima pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.