5 mesiacov ticha

Myšlienka na jednu noc. Skoro ako nejaký úlet z párty, ktorý sa ráno vytratil bez rozlúčky.

"A čo teraz ? "

Bola to asi najfrekventovanejšia otázka akú som dostávala po tom čo som niekomu povedala, že som skončila so školou. Dokonca častejšia než "ako sa máš" "čo nové" "čo piješ" a podobné frázy. Až mi to sem tam pripadalo vtipné. Je to skoro ako pripomenutie na Facebooku, že má niekto narodeniny. Aká si slušná povinnosť prejaviť záujem.

autumn chills

A post shared by K R I S T Í N A (@borzi_k) on

Vtipné mi to prišlo preto, pretože nikdy som nevedela čo odo mňa presne očakávajú. Či podrobne napísaný plán mojej budúcnosti alebo nejaký zoznam PRE a PROTI + dôsledky môjho rozhodnutia.

Nikdy som nechápala tú myšlienku, prečo by mal ísť každý na výšku a bez nej sa proste nedá žiť. Ísť tam kvôli tomu, že by som bola dlhšie študent a kvôli zľavám?

Áno prosím.

Nie ďakujem.

Prekvapenie ! Ľudia dokážu vytvárať veci a makať aj bez školy. Myslím, že sa to prejavuje čím ďalej a tým viac. Nie je to také ťažké ako kedysi s platformou, kde sa každý môže prejaviť a preraziť..

⚠ 📸 @emmakotian

A post shared by K R I S T Í N A (@borzi_k) on

Veľa ľudí v mojom okolí si možno myslí, že presne viem čo chcem a kam sa chcem dostať. Teraz je to presný opak. Nikdy som si nebola menej istá tým čo bude a ako to bude ako práve počas týchto 5 mesiacov. Každý deň mi prišlo na um niečo iné, čomu by som sa mohla venovať . Myšlienka na jednu noc. Skoro ako nejaký úlet z párty, ktorý sa ráno vytratil bez rozlúčky.

To ale neznamená, že by som sa mala niekam vrátiť alebo ísť aspoň niekam, čo podľa niektorých je tá najlepšia voľba.

you must want to spend the rest of your life with yourself first

A post shared by K R I S T Í N A (@borzi_k) on

Ako človek zistí čo je pre neho najlepšie, ak nevystúpi zo svojej komfortnej zóny a neprestane sa ukrývať za kartičku študenta?

Borzi

nemusí to byť dlhé, aby to vyjadrilo myšlienku

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Kristína Borzová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.