Bratislava vs. Košice (HOT-DOG DUEL)

Dnes si porovnáme populárne hot-dogy z Bratislavy a Košíc!

Na úvod pár slov o mojom "foodblogu" na Instagrame. Blog s názvom "Čo kúpiť Košice?" môžete sledovať už od februára, pričom jeho obsah prinesie tie najlepšie "vychytávky" z košických maloobchodov, reštaurácií, kaviarní, ale aj iných predajní. Ponuka sortimentu je predsa široká, tak prečo sa nepodeliť o skúsenosť, hm? :)

BRATISLAVA - Bacon Cheese / NYC CORNER

Naše hlavné mesto som musel pracovne navštevovať pomerne pravidelne a pokiaľ išlo o rýchle občerstvenie, nemohol som vynechať dobre známy stánok NYC Corner na Kamennom námestí, ktorý už podľa Instagramu (@nyccorner) ponúkal na pohľad skutočne brutálne hot-dogy. Práve hot-dogy v dnešnom príspevku riešime, a tak sa bližšie pozrieme tentokrát na tento bratislavský.

NYC Corner len nedávno otvoril novú pobočku v jednom z bratislavských obchodných centier, tak ak si odtiaľ, neváhaj sa zastaviť a nejaký ten hot-dog ochutnať. Ak si však z iného mesta, nezúfaj, ich "foodtruck" zvykne cestovať po Slovensku, a to po rôznych udalostiach. Ja som si ich napríklad všimol aj na tohtoročnom košickom Street Food festivale (@kosice_streetfood_festival).

Prejdime však k samotnému hot-dogu. Zvolil som štandardnú "jednotku" na menu, teda bratislavčanom dobre známy Bacon Cheese. Na Kamennom námestí som v popoludňajších hodinách nečakal viac ako pár minút a navyše vizuálna stránka bola naozaj lákavá. Z celého hot-dogu ma v tomto prípade najviac zaujala omáčka (brutálna!), ale aj samozrejme grilovaný párok, ktorý chuťovo pripomínal už skôr nejakú tú klobásku.

Porcia naozaj dostatočná na zažehnanie hladu, a kombinácia slaninky, zvoleného syru, a spomínanej omáčky bola veľmi silná. Podotknúť však musím aj mäkké a vláčne pečivo, ktoré bolo pomerne čerstvé, pečivo je predsa 50% úspechu, ako pri burgroch, tak dovolím si tvrdiť aj pri hot-dogoch. A čo cena? 4 eurá sólo, 6 eur s hranolkami. Good!

KOŠICE - Robinček / ROBIN STREET FOOD

Východ krajiny sa však nenechá zahanbiť a ponúkne nejeden zaujímavý koncept. Medzi fanúšikmi "street food" pokrmov je populárne meno Robin Streed Food (@robinstreetfood), teda stánok v zaujímavých priestoroch pred miestnym Kinom Úsmev (@kinousmev).

Iste, nejde o jediného tvorcu "nabombených" hot-dogov v Košiciach (nedá mi nespomenúť napríklad @massimostreetfood). V očiach a ušiach verejnosti však rezonuje práve meno Robin Street Food pomerne často. Pozrime sa teda bližšie na ich lákavý sortiment.

Pre porovnanie som opäť zvolil tradičnú jednotku na zozname, v tomto prípade hot-dog s názvom "Robinček." Vo večerných hodinách bolo potrebné na hot-dog čakať približne 15 minúť, avšak pri pohľade na úplne plnú terasu pred Kinom Úsmev je tento čas pochopiteľný. Samotný hot-dog bol chutný, párok bol poriadne "mäsitý," mňa osobne potešil roztopený syr a čerstvá tzv. "jarná" cibuľka.

Ak však mám byť úprimný, za cenu 3,90 eur som čakal o čosi viac, a ten očakávaný "WOW" efekt sa akosi nedostavil. Nechápte ma zle, rozhodne nejde o zlý hot-dog, oplatí sa ho vyskúšať, a ak nie tento štadardný, tak aspoň rôzne uletené verzie, ktoré sezónne pripravujú, ako "Baywatch" či iné. Občas nájdete na výber hot-dog s kozím syrom či dokonca grepom. To chceš!

Žiaľ, stánok pre túto sezónu pomaly, ale isto svoje brány zatvára, a tak bude potrebné počkať si na nejakú limitovanú udalosť. Minulý rok sa napríklad objavili aj na košických Vianočných trhoch :)

Aký je výsledok? Bratislava alebo Košice?

Pomer cena/výkon v tomto prípade vyhrala Bratislava. Áno, žiaľ, objektívne ako Košičan to tentokrát priznávam. NYC Corner má teda v tomto porovnaní o čosi navrch, a to aj vďaka spomínanej kombinácii pečiva, omáčky či dochutenia, ktoré spôsobilo očakávaný "WOW" efekt.

Na stánok Robin Street Food sa však veľmi rád vrátim a vyskúšam aj nejaký alternatívny alebo limitovaný hot-dog s nejakou tou exotickou kombináciou. Ak budeš mať cestu do Košíc, skús to aj ty.

Ak sa ti tento článok páčil, nezabudni sledovať blog s názvom @cokupitkosice na Instagrame. Pekný deň :)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Tipy a triky pre nakupovanie (nielen) v maloobchodných predajniach. Subjektívny pohľad level #cokupitkosice 🍩🍫🥫🥗

Chceš vedieť, keď Čo kúpiť Košice? pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.