11.7.2018 13:06

Ktoré miesta vám na Slovensku doprajú tie najúžasnejšie výhľady ? ( Malá Fatra)

V úvode by som chcel oznámit', že v písaní blogov som úplný začiatočník, ale rád cestujem, fotím a zdolávam rôzne končiare.
Preto by som sa chcel touto formou s vami podeliť, prípadne vám poradiť a ukázať miesta o ktorých ste možno ani netušili a určite stoja o vašu pozornosť. V Dnešnom článku sa zameriam na Malú Fatru.

Malá Fatra sa často spája so slovenským Robinom Hoodom - Jánošíkom či malebnou dedinkou Terchová, ktorú osobne považujem za stredisko slovenského folklóru a všetkého, čo je nám tak drahé. Okrem výborných bryndzových halušiek, terchovskej ľudovej hudby a nádherných slovenských žien v tradičných krojoch je Terchová turistickým epicentrom pre zdolávanie rôznych tiesňav a hrebeňov.

Škoda , že mi za také pekné promo nikto nezaplatí, ale poďme k veci. Ukážem vám ktoré, kopce vám prinesú tu najlepšiu katarziu po výstupe.

1.Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec je jedným z najkrajších vrchov nielen v Malej Fatre, ale aj na Slovensku. Jeho mohutné skalnaté hrebene, vyjadruju nielen jeho dominanciu ale aj veľkoleposť. Pre mnohých turistov je výzvou, hlavne vďaka skalnatému povrchu a väčšej obtiažnosti (trasa z Medziholia ). Môžte sa z neho pokochať výhľadmi na vrchy ako Stoh či Malý Rozsutec . Panuje legenda, že na jeho hrebeňoch sa nachádza zlato a ukrýva Jánošíkov poklad.

2.Stoh

Stoh je výborným vyhliadkovým bodom s výhľadom predovšetkým na susedné vrcholy ako Veľký Rozsutec či Poludňový Grúň. Z dialky a zo správneho uhlu vám môže pripomínať ženské krivky. Po zdolaní kruto-prísneho stúpaku cez jeho strmý chrbát sa vám dostane zaslúžená odmena.

3. Veľký Krívaň

Svojou výškou 1 708,7 m n. m. je najvyšším vrcholom Malej Fatry a turistický ľahko dostupným vďaka sedačkovej lanovke z Vrátnej cez Snilovské sedlo. Mal som možnosť navštíviť ho v zime a pohľady z neho (ne)boli úplne na nezaplatenie, kvôli počasiu som si musel zaplatiť lanovku. Snáď sa tam raz vyberiem v lepšom počasí a spokojne si to vyšliapem po svojich . VK - Ponúka úžasný výhľad hlavne na hrebeňovku Malej Fatry, ale aj na susedné vrchy ako Chleb či Pekelník.

4. Tiesňavy

Tiesňavy sú nazývané, aj ako Zbojnický chodník. Poprepliatal som sa pomedzi nimi úplnou náhodou, prvotný plán bol ísť na Sokolie, no pomýlil som si parkovisko ( v poslednom čase sa mi to stáva dosť často). Na štastie výhľady ani tentokrát nesklamali a mal som pocit , že sa nachádzam niekde v Kanade. Zážitok umocnili aj miesta istene reťazami, ktoré z ležernej prechádzky vyčarovali plnohodnotný adrenalínový zážitok.

BONUS: Jánošíkové diery

Jánošíkové diery sú turisticky najnavštevovanejším a najatraktívnejším miestom v Malej Fatre. Môžete sem zobrať svoje deti a odtrhnúť ich na chvílu od Facebookovej siete či spraviť svojej priateľke pekný romantický výlet alebo vyvetrať svojho starého otca z domova dôchodcov a pokochať sa pohľadom na úžasne skalné útvary, vodopády a byť aspoň na chvílu hrdý na svoj pôvod.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Jo Slow pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.