Pánske ponožky ako módny doplnok

Máte radi nápadité oblečenie a sledujete módne trendy? Určite vám neuniklo, že už aj ponožky patria medzi módne doplnky a hlavne veselé farebné ponožky sú na popredných miestach.

S rastúcou popularitou farebných ponožiek sa často vynára otázka ako ich vhodne zladiť s celkovým outfitom. Prichystali sme pre vás nasledujúce tipy:

1. formálne vs. neformálne oblečenie

Pracujete vo firme, kde sa striktne dodržiava dress code alebo zastávate manažérsku funkciu? V takomto prípade sú vhodné ponožky tlmených farieb s decentným vzorom ako napr. bodky, jemné prúžky a rôzne drobné geometrické tvary.

Many Mornings: Folk Kashubia

Pri spoločenskej udalosti, keď sa vyžaduje oblek s kravatou a ozdobnou vreckovkou máte na výber dve možnosti, zladiť sa farbou alebo vzorom ponožiek.

Čo sa týka neformálneho oblečenia, je tu len jedno základné pravidlo. Vždy majte oblečený iba jeden výrazný kúsok oblečenia a naším odporučením sú ponožky s výrazným vzorom.

Many Mornings: Foťák pre klasikov (Retro Camera)

2. ako vybrať farbu a vzor ponožiek

Ak ste v nosení farebných ponožiek nováčik, prvým krokom je obliecť si ponožky s jednoduchým vzorom, aby ste nadobudli dôveru vo svoj nový outfit. Postupne môžete experimentovať a farebne zladiť odtieň ponožiek s topánkami, nohavicami, opaskom alebo vzorom na tričku či košeli. Ďalším krokom je vytvoriť farebný kontrast, aby ste svoj celkový outfit oživili. Siahnite po ponožkách výraznejšej farby alebo s odvážnejším vzorom.

Ballonet: Život vo veľkomeste (City)

3. pozor na dĺžku nohavíc

Ďalším trendom v pánskej móde je neustále skracovanie dĺžky nohavíc. Ak nohavice jemne prekrývajú zadnú časť topánky alebo sú maximálne 1 cm nad jej zadným okrajom, ide o moderný, minimalistický štýl. V tomto prípade odporúčame siahnuť po ponožkách tlmenej farby s menej výrazným vzorom. Ak sa nachádza medzi topánkami a nohavicami výrazná niekoľko centimetrová medzera, ide o výstrednejší štýl obliekania. Extravagantné ponožky výrazných farieb a vzorov možno považovať za najdôležitejší prvok tohto outfitu.

Many Mornings: Ohnivé trojuholníky (Flame triangles)

Na záver môžeme už iba dodať, že nosením farebných ponožiek si svoj outfit príjemne okoreníte. Nebojte sa skúšať nové veci, veď čo najhoršie sa môže stať? Stanete sa neprehliadnuteľným.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu

Chceš vedieť, keď zuzana.zaturova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.