Povedal som: Stačilo! - Lukas (časť 1/8)

Toto je príbeh o chlapcovi, ktorý chcel dokázať veľké veci. Ale hneď na začiatok by ste mali vedieť, že toto nebude príbeh so šťastným koncom.

Toto je príbeh o chlapcovi, ktorý chcel dokázať veľké veci. Sám, bez toho aby mu niekto pomáhal a stál za ním. Príbeh o Lukasovi, snílkovi, ktorému nie všetko vychádzalo tak, ako si predstavoval. Lukasovi, ktorý sa stal mužom a všetko sa zmenilo.

Ale hneď na začiatok by ste mali vedieť, že toto nebude príbeh so šťastným koncom.

Lukas. Priemerne vysoký, s priemernou váhou, priemernými výsledkami v škole a priemerným IQ. Obyčajný chlapec, ktorému rodičia dali neobyčajné meno, pretože v ňom chceli vychovať lepších ich. Naivitu, že to tak bude videli iba oni. On odmalička vedel, že sa im to nepodarí. Nepodarí sa im z kameňa vytesať diamant. Oni videli diamant. On bol kameň. Bol obyčajný. Človek milión.

Narodil sa predčasne – hoci bol na svadbe svojich rodičov, narodil sa z lásky. Nikdy nemal pocit, že by bol nechcené dieťa. Všetci ho milovali. Dostával to čo potreboval, niekedy aj navyše. Lenže jemu vždy stačilo málo. Keď málo potrebujete, málo sa od vás očakáva, že vrátite. Nenávidel byť stredobod pozornosti. Najradšej stál vzadu, v tieni, v ktorom by sa mohol skryť a zmiznúť keby sa začínal cítiť nepríjemne.

Základnú a strednú školu prešiel bez problémov, sám nevedel ako. Vždy počúval, že preto, že sa narodil v nedeľu je dieťa šťastený. S tým nikdy nesúhlasil, ale keďže sa nerád z niekým hádal - pritakával. Bol priemerným žiakom. Pamätal si ako mu vraveli, že má na viac, no jemu stačí byť priemer. Hanbil sa za to, ale bolo to tak. Nechcel na seba upozorňovať. Hoci bol obľúbencom, vždy obklopený kamarátmi a spolužiakmi, miloval chvíle keď mohol byť sám so sebou. V očiach iných - obľúbený extrovert, ktorý sa usmieval aj keď sa mu chcelo plakať, len preto aby neukázal slabú stránku a neostal sám. V očiach svojich - čudácky introvert, ktorý nikdy nechápal ako funguje bežný svet okolo neho, o ktorom sa nenaučí v učebniciach lebo naň neexistujú poučky.

Dnes je z neho dospelý človek. Taký ten okolo, ktorého prejdete na ulici a neotočíte sa. Človek milión. A práve o dnešku, o jeho dospelých chvíľach, pocitoch, zážitkoch vám porozprávam podrobnejšie. Aby ste ho pochopili a na konci neodsúdili za to čo urobil.

Koniec prvej časti.

zdroj: https://www.pexels.com/photo/boy-standing-near-cliff-1203842/

https://www.pexels.com/photo/back-view-blur-bokeh-boy-457491/

https://www.pexels.com/photo/silhouette-of-group-of-people-between-tree-line-939328/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Nevypísaný spisovateľ. Snílek milujúci upršaný Paríž 20. rokov, okúzlený tvorbou Hemingwaya, skazený čistou vulgárnosťou Bukowského, dotknutý umením Moneta, započúvaný do Beethovena. Analóg v digitálnom svete.

Chceš vedieť, keď Michal Pavlov pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
11.9.2019 15:58
Poležiačky
14.3.2019 18:50
Nejestvujúce miesto