Le Bistro: Kaviareň, ktorá dýcha súčasnosťou!

CAFÉ LOUNGE & SNACK prezrádza oficiálne logo podniku Le Bistro ...

Veľmi sa teším, a touto cestou aj ďakujem za ohlasy na predošlý príspevok v tematike rýchleho občerstvenia. Dnes sa pozrieme na lákavú košickú kaviareň Le Bistro, ktorá môže zaujať nielen domácich, ale aj turistov, ktorí návštevy metropoly východu radi spájajú aj s nákupmi rôzneho oblečenia či iných produktov.

Le Bistro: Priamo v obchodnom centre Atrium Optima

Kaviareň sa nachádza priamo pri vchode do obchodného centra (od konečnej zastávky autobusu č.10). Ponúkne letnú terasu menších rozmerov, a dve poschodia rôznorodo rozmiestnených stolov a sedačiek. Dizajn je vskutku moderný a rozhodne nie je jednotvárny. Horné poschodie má navyše filtráciu vzduchu a je teda vhodné aj pre zákazníkov - fajčiarov.

Keďže Le Bistro som dlhšie vnímal ako kaviareň, neváhal som ochutnať miestne "pressko." To mi veľmi chutilo, bolo pripravené rýchlo a navyše potešila aj voľba bieleho a hnedého cukru. Neviem presne, o akú zmes kávy išlo, každopádne mala pomerne prenikavú vôňu a poteší aj tých, ktorí nemajú radi príliš horké kúsky.

V tomto podniku však jednoducho musíte vyskúšať aj nejaké to jedlo, pričom slinky sa vám budú zbiehať už pri pohľade na luxusné fotografie v jedálnom lístku. Ostáva si už len vybrať.

Na sladko či na slano?

Iste, hovorí sa, že koľko ľudí, toľko chutí. Ja som pri svojej druhej návšteve zvolil kakaové palacinky s jahodami, mandľami, mascarpone a čokoládou. Na prvý pohľad môže ísť o "instantnú cukrovku," teda v preklade zo slangu "príliš presladené jedlo." Opak je však pravdou a toto jedlo bolo chuťovo dobre vyvážené.

Samotné cesto palacinky bolo pomerne výrazne kakaové, a paradoxne najsladšou zložkou boli kúsky jahôd spolu s mierne sladkým mascarpone. Aj čokoláda, ktorá sa na tanieri nachádzala nebola podľa môjho názoru len "obyčajná presladená mliečna." To však nie je všetko, čo sa v ponuke nachádza.

Chutilo.

Musím konštatovať, že jedlo mi veľmi chutilo, hoci ide skôr o "brunch" alebo "olovrant" porciu, než o hlavné jedlo. Koniec koncov, smerovanie podniku tu o vyslovene reštauračných službách ani nehovorí. Cena mojej porcie sa zastavila na hodnote 6,20€. Na výber boli aj iné sladké kombinácie, je potrebné vyskúšať :)

View this post on Instagram

Ak si hladný, ostaň na fotke s kávou 🙏 ak nie, pokojne si pozri aj palacinky na ďalšej fotke 😅 ťahaj! --- V dnešnom príspevku som zhodnotil moju už druhú návštevu veľmi príjemnej kaviarne Le Bistro. Tá sa nachádza v obchodnom centre Atrium Optima a okrem chutnej kávičky vám ponúkne aj nejaké tie lákavé jedlá vrátane palaciniek, šalátov či koláčikov. Viac sa dozviete v mojom príspevku na blogoch @refreshersk 🔥Link nechám v BIO! ↖️ --- #LeBistro #coffee #coffeetime #cokupit #cokupitkosice #kosice #slovakia #kere #jedlo #nakupovanie #blogger #foodblogger #food #foodgasm #foodstagram #instafood #tasty #tastyfood #dnesjem #followmenow #follow4follow #follow #followme #l4l #f4f #tagsforlikes #likeit #picoftheday #photooftheday #l4l

A post shared by Čo kúpiť Košice? (@cokupitkosice) on

Ak by ste si chceli vybrať skôr slanú kombináciu, nie je to žiadny problém. Z ponuky môžete zvoliť, podobne ako môj kamoš, aj napríklad palacinku s panenkou a vhodne dochutenou omáčkou. Cena tejto porcie je 5,20€.

P.S. Dopočul som sa také "drby," že podnik Le Bistro má v rukách ten istý majiteľ ako populárnu reštauráciu Republika východu na košickej Hlavnej. Neviem, nakoľko je táto informácia pravdivá, avšak oba podniky majú gastro na veľmi slušnej úrovni, a tak vám ich s pokojným svedomím môžem vrelo odporučiť :)

Ak sa ti tento článok páčil, nezabudni sledovať blog s názvom @cokupitkosice na Instagrame. Pekný deň :)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Tipy a triky pre nakupovanie (nielen) v maloobchodných predajniach. Subjektívny pohľad level #cokupitkosice 🍩🍫🥫🥗

Chceš vedieť, keď Čo kúpiť Košice? pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.