Prečo je JULIUS MEINL moja najobľúbenejšia sieť kaviarní?

Príbeh tejto značky začal ešte v roku 1862 v susednom Rakúsku, konkrétne vo Viedni.

Množstvo "influencerov" dnes propaguje rôzne druhy značiek, ja však v dnešnom príspevku prinášam len moje pocity a dôvody, prečo práve Julius Meinl je tá sieť kaviarní, kam sa tak rád vraciam :)

Nie Starbucks, nie Coffeeshop, ale Julius Meinl!

Hej, hej, tento podnadpis som jemne prehnal. Hoci Starbucks a Coffeeshop Company sú kaviarne s podobným konceptom a príbehom, Julius Meinl je od týchto značiek o čosi odlišná. Neponúka až tak "luxusné" vyšperkované kombinácie, stavia viac na jednoduchosť a atmosféru či vlastný dizajnový jazyk z ktorého jemne cítiť históriu značky.

Ja som vlastne nikdy nebol tzv. "kávičkár," ktorý si potrpí na "hipsterskú" kaviarničku s "insta-friendly" prostredím etc. Každopádne, nepamätám, kedy sa to zmenilo, pravdepodobne ešte počas mojich brigádnickych čias, a objavil som práve túto sieť kaviarní.

Aróma a chuť miestnej zmesi kávy (jo, veď káva je to hlavné, prečo človek obvykle do kaviarne chodí) ma oslovila natoľko, že som sa stal rovno stálym zákazníkom. Nehovorím, že neexistujú aj iné, viac exotické, viac horké či viac sladké zmesi, alebo nejaké tie "modernejšie" priestory, v tomto prípade sa však pravdepodobne zbehlo viacero jedinečných faktorov, ktoré vytvorili zaujímavý zážitok.

Keďže žijem v Košiciach, pomerne často ma môžete stretnúť na pobočke v košickom Tesco Extra. Je tiež pravdepodobné, že obdobná pobočka sa nachádza aj vo vašom meste na podobnom mieste, tak to nezabudnite "čeknúť," ochutnať kávu a nejaký ten drink či koláčik k tomu. Ja sa sem stále rád vraciam :)

View this post on Instagram

The most legendary @juliusmeinlofficial ☕ --- Haha, ten pocit, keď prídeš do kaviarne, a už sa ťa obsluha len opýta, tonic alebo sprite? 😅 Pretože vie, že to fantastické pressko si dám určite tak či tak. Stále mi tá káva tam chutí, ťažko definovať v čom je tak iná oproti iným, každopádne, stále platí, že sa do tejto kaviarne rád vraciam, a to či už súkromne alebo pracovne, pressko proste stále dvihne náladu a naboostuje vás to do ďalšieho náročného pracovného dňa 🙏 Zastavte sa určite aj vy, pokojne v košickom Tesco EXTRA 💚 --- #coffee #coffeetime #juliusmeinl ##cokupit #cokupitkosice #kosice #slovakia #kere #jedlo #nakupovanie #blogger #foodblogger #food #foodgasm #foodstagram #instafood #tasty #tastyfood #dnesjem #followmenow #follow4follow #follow #followme #l4l #f4f

A post shared by Čo kúpiť Košice? (@cokupitkosice) on

Ak sa ti tento článok páčil, nezabudni sledovať blog s názvom @cokupitkosice na Instagrame. Pekný deň :)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Tipy a triky pre nakupovanie (nielen) v maloobchodných predajniach. Subjektívny pohľad level #cokupitkosice 🍩🍫🥫🥗

Chceš vedieť, keď Čo kúpiť Košice? pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.