WORK & TRAVEL USA : Skúsenosť na nezaplatenie

Prečo vyskúšať leto v USA ?

Byť študentom na vysokej škole, ponúka množstvo výhod, študentské pobyty v zahraničí ako Erasmus, CEEPUS, letné školy, ale aj pracovné pobyty počas leta v zahraničí, a jednou z nich je aj program Work & Travel v USA.

Keď som začal prvýkrát premýšľať o tom, prečo by bolo dobré vycestovať do USA, moja odpoveď bola jasná, aj tak by som cez leto pracoval ako každé leto doma, tak prečo neskúsiť niečo nové a nepracovať v zahraničí, popritom sa zlepšiť v anglickom jazyku?!

K rozhodovaniu mi samozrejme pomohli kamaráti, ktorí tento pobyt absolvovali a boli veľmi spokojní.

K prvotným obavám, či moja angličtina je na dostatočnej úrovni, aby ma niekto zamestnal, ma upokojili ľudia z agentúry, ktorí si týmto prechádzajú každý deň a ohodnotili moju angličtinu tak, že sa nemusím ničoho báť.

Môj pohovor s americkým zamestnávateľom prebiehal cez Skype, počas tohto pohovoru som bol nervóznejší ako pri maturitnej skúške, ale bolo to zbytočné, Američania sú veľmi zlatí a nakoniec sa pohovor obrátil na veľmi príjemný rozhovor. Keď som zistil, že som prijatý, cítil som, že ma čaká výnimočné leto!

Bolo to tu, skúšky absolvované, kufor zabalený, už sa len so všetkými rozlúčiť a leto môže začať. Všetky inštrukcie od agentúry boli jasné a prehľadné, už na letisku som sa spoznal s ľuďmi, s ktorými budem počas leta v resorte pracovať.

Pracovali sme v luxusnom americkom resorte The Greenbrier v Západnej Virgínií, ktorý je známy tým, že v ňom bol vybudovaný bunker pre americkú vládu a prezidenta počas studenej vojny, ten bol pred verejnosťou utajovaný až do roku 1992.Určite si checkni fotky na internete 😉

Naše ubytovanie sme poznali z fotiek už pred príchodom, bývali sme po dvoch, podobné úrovni internátneho bývania u nás na Slovensku. Hneď prvú noc sme absolvovali povinnú párty s ostatnými európskymi J1 kolegami. Ja som pracoval na pozícií Room Attendant, teda upratoval som izby buď priamo v hoteli alebo izby v okolitých chatkách, kde sme pracovali v skupinkách. Prvé dni boli ťažké, noví ľudia, nové slovíčka, nie všetkému som rozumel, ale Američania sú našťastie veľmi prijemní, milí, ochotní a zlatí ľudia, takže nám so všetkým pomohli a každým dňom sa mi tam páčilo viac a viac. Práca bola super, obľúbil som si kolektív ľudí, ktorí nám pomáhali aj mimo práce, najmä s dopravou, pretože byť v Amerike bez auta je komplikované.

Po 12 týždňoch práce v resorte, prišlo to, prečo študenti obľubujú tento program, cestovanie. Cestovanie si každý rieši sám, to obdobie, pripravovania itineráru, kupovania leteniek, bookovania ubytovania je super, ten pocit kedy sa človek začína tešiť, ale aj uvedomovať si, že je leto už na konci, ale pred začiatkom školy musí ešte niečo zažiť! Po emotívnej rozlúčke s mojimi kolegami prišiel čas užiť si krásy slnečnej Floridy, zábavných parkov v Orlande, opaľovanie na Miami Beach a na záver atmosférou jedinečný New York City.

Už keď som nastupoval na lietadlo domov z USA tak som vedel, že sa o pár mesiacov vrátim späť, pretože ľudia v Západnej Virgínií mi prirástli k srdcu. Tak sa aj stalo a druhé leto bolo ešte lepšie. Množstvo vecí bolo pre mňa ako vracajúceho sa uchádzača jednoduchších. Túto možnosť pracovať v USA na leto majú len denný študenti tak prečo to nevyskúšať aspoň raz ?

Toto všetko mi bolo umožnené vďaka agentúre Resort Leaders ktorá ponúka obrovské množstvo rezortov v USA. Ak aj a ty by si mal záujem vyskúšať určite checkni stránku resortleaders.com/sk/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
6
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Matúš Martiška pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.