Nástrahy internetu - pomocník alebo škodca?

"Internet je dobrá vec, ale nič sa nemá preháňať"

Väčšina z nás dnes už má doma internet. Používame ho na sociálne siete, vyhľadávanie informácií, posielanie e-mailov ba dokonca dnes už aj na zarábanie.

Zdroj foto: www.jetking.com

My si to možno niekedy ani neuvedomujeme, ale používanie internetu nesie so sebou veľké nástrahy. Nikdy neviete, kedy sa môžete stať obeťou podvodu, krádeže a iných trestných činov. Bohužial, človek niekedy pri dobrej viere je naivný a podľahne lákavým ponukám podvodníkom.

Tak si to predstavme, príde nám e-mail typu "Dobrý deň, na základe Vašej účasti na XYZ, ste sa stali výhercom nového mobilu Ip**ne X..." . Nuž, úprimne kto Vám dá taký mobil zadarmo ? To by bolo trochu až veľmi štedré nie? To by možno nebolo také strašné lebo ignorovať sa to dá, ale častokrát pri takomto e-maile je odkaz na ktorý máte kliknúť - a tu prichádza tá pasca v podobe vírusu. A toto nieje zďaleka jediná metóda zavírusovania Vašeho PC.

Zdroj foto: www.chip.cz

Najlepším riešením ako sa vyhnúť takýmto nevyžiadaným hrozbám je ignorovať ich, neotvárať podozrivé e-maily, neklikať na odkazy ktoré sú už na pohľad neklasického formátu a mať nainštalovaný antivírus.

Pozor si musíme dávať aj na sociálnych sieťach, dnes sú veľm rozšírené a anonymné čo nahráva do karát podvodníkom. Preto nekomunikujte s ľudmi ktorých nepoznáte, a blokujte ich. A pokiaľ sa stane že sa stanete obeťou podvodu, nikdy si to nenechajte pre seba a dajte to vedieť určite Polícii SR.

Ako všetko aj Internet sa musí používať s rozumom a opatrne.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Metalista, rocker, fanúšik hokeja a piva. Začiatočník v písaní článkov, buďte prosím trpezliví. :) Budem vďačný za každé prečítanie.

Chceš vedieť, keď Harley pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.