5.1.2019 14:47

Kam spejeme ako ľudia?

"Doba sa mení, ľudia tiež. K lepšiemu, k horšiemu?

Tak ako všetko na svete, aj my ľudia sa vyvíjame, meníme. Ale ja mám taký pocit, že narozdiel napríklad od technológí, my sa vyvíjame k horšiemu. Už si len pozrite svoje okolie a správanie ľudí.

Zdroj foto: www.vichealth.vic.gov.au

Nedá mi to, ale častejšie si začínam všímať ako sa ľudia viac a viac ponáhľajú a tak sú aj viac podráždení, nervózni a arogantní. Žijeme konzumnú dobu, ohromne materialistickú a dávame prednosť veciam pred svojimi blízkymi. Stávame sa otrokmi sociálnych sietí, médíí, robíme viac a viac hodín a na rodinu, priateľov čas nemáme.

Meníme sa k horšiemu jak muži tak ženy. Dnes je pre mužov ťažké pozvať ženu na rande. Ženy dnes viac pozerajú na finančné zabezpečenie muža, postavenie, apod. , muži zase pozerajú na krásu ženy. A je to čím ďalej horšie aj vďaka sociálnym sieťam, a zoznamkám.

Zdroj foto: images.unsplash.com

Spomaľme a nájdime si čas na seba, svoju rodinu a priateľov. Predsa len, žijeme iba raz, práca bola, je a bude, ale rodinu a priateľov nemusíte mať vždy. Buďme ohľaduplní, empatickí a snažme sa byť k sebe lepší.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Metalista, rocker, fanúšik hokeja a piva. Začiatočník v písaní článkov, buďte prosím trpezliví. :) Budem vďačný za každé prečítanie.

Chceš vedieť, keď Harley pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.