Predsavzatia, áno či nie?

"Čo chceš urobiť od 1.januára urob kľudne aj 4.mája"

Poznáme to, blíži sa koniec roka, začína nový a veľa ľudí má smelé plány do sebazdokonaľovania. Ale prečo iba 1.1. ? Zdokonaľujme sa po celý rok, a už si nebudeme musieť dávať novoročné predsavzatia.

Zdroj foto: www.rozhladna.sk

Chcem schudnúť, prestať piť či fajčiť alebo sa naučiť niečo nové. To sú len niektoré najčastejšie plány do nového roka. Ale bohužiaľ častokrát neúspešné už 12.januára. Je tu jedna možnosť, proste nezaväzovať sa takýmito plánmi na Nový rok, ale urobiť to hneď aj keby bolo 13.októbra, o to väčšiu radosť budete mať keď sa Vám to podarí.

Ja mám tiež nejaké smelé plány, ale nedával som si to ako predsavzatie, až to uskutočním, bude to, a je mi jedno aký dátum sa bude písať. Podstatné je to naozaj uskutočniť.

Hlavné je dať si taký plán, ktorý je splniteľný. Niekedy je lepšie začať pomaly, aby ste to mohli dotiahnuť vyššie. Ja viem, je to pekný cieľ napr. precestovať Zem, ale nie každý na to má hneď predpoklady. Mojím takým cieľom alebo skôr túžbou je začať precestovávať Slovensko a Česko. A ak by sa to darilo, tak si pridám ďalšie krajiny. Hlavne musím si byť istý, že naozaj cestujem, naozaj chodím tam kde chcem. To že raz za mesiac pôjdem z Košíc do Prešova, to nieje ešte cestovateľstvo, aj keď asi so mnou nebudete súhlasiť niektorí.

Zdroj foto: www.nazorobcana.sk

Kľudne si Vaše plány, túžby napíšte na papier, do PC alebo mobilu, niekam kde to budete vidieť. A ostáva Vám len sa snažiť a hlavne chcieť.

A tak začnite žiť, cestujte, odložte cigaretu, dajte sa na karate, všetko po čom túžite môžete dosiahnuť iba vtedy, ak sa do toho pustíte.

Foto zdroj: Google

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Metalista, rocker, fanúšik hokeja a piva. Začiatočník v písaní článkov, buďte prosím trpezliví. :) Budem vďačný za každé prečítanie.

Chceš vedieť, keď Harley pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.