7.1.2019 19:45

Život a práca za hranicami. Je to všetko také jednoduché?

Dnes by som vám chcel priblížiť život a prácu v zahraničí. Veľa ľudí si myslí že je to úplne jednoduché, ale nemajú vôbec pravdu. Rád by som vám priblížil môj príbeh v tomto blogu.

Prvé čo potrebujete je nejaké ubytovanie a nejakú prácu na začiatok. Výhodu majú ti čo majú v zahraničí už nejakú rodinu ku ktorej idú. Tí ktorý tam idú sami tak to majú veľmi zaujímavé.

Približim vam príbeh ktorý sa tyka anglicka.

Jeden z problemov je založiť si učet v banke bez toho aby ste mali insurence number.

Insurence number si musite vybaviť je to dôležite ako pre vašu prácu tak aj pre založenie účtu v banke. Nieje to nič zložité kladú vám len nejaké otázky ohľadom čo tam chcete robiť, či máte rodinu a tak.

Keď už všetko potrebné máte tak začína prava sranda, ako hľadanie práce a ubytovania.

Ubytovanie je rôzne môžte bývať s niekým kto hľadá spolubyvajucich ale môžte si nájsť ubytovanie aj sami. Na začiatok je asi najlepšie bývať na dome s viacerými ľuďmi keďže náklady budú minimálne za nájom, vodu a elektrinu. Ale môže sa ľahko stať že budete v 5 izbovom dome 10ti a nebudete mať žiadne súkromie čo tu je veľmi bežné. Vlastny dom alebo byt si môžte prenajať v realitnej agentúre kde je však niekoľko problémov. V anglicku ste krátko a nemáte žiaden credit takže vám nič nedajú a aj keby vám dali byt tak záloha a veci okolo toho sa môžu vyšplhať aj na 2500£ + každý týždeň nájom. O credite vám môžem napísať článok zvlášť lebo to je veľmi zaujímavá téma samozrejme ak bude záujem.

Ak už máte ubytovanie tak si idete najsť prácu. Kde jednoduchšie a rýchlejšie získať prácu ako v agentúre ? Takže pôjdete tam vyplnite pár papierov a pri šťastí vám zavolajú hneď večer, že máte prácu. Len ma to pár zadrhelov zo začiatku to všetko vyzerá tak dobre máte hneď prácu transport do práce. Problémy môžu prísť v práci kde vám môžu povedať, že aj napriek tomu, že ste prišli cez agenturu, ktorá vás tam poslala tak nemajú práve prácu a pošlu vás domov. Agentúra sa vám ospravedlní a povie, že všetok je v poriadku a nájdu vám inú prácu kde sa však môže opakovať to isté možno nie na začiatku, ale na konci týždňa. Problem je v tom, že peniaze potrebujete aby ste mohli zaplatiť ubytovanie a mali z čoho žiť. Ďalší problém je transport do a z práce ktorý vám nezabezpečia vždy, takže sa musíte rýchlo naučiť chodiť na autobusoch a vlakoch.

Ďakujem za prečítanie môjho blogu. Bola to len taká malá ukážka čo vás čaká. O čom by ste sa chceli dozvedieť viac a podrobnejšie tak mi dajte vedieť v komentári. Za vaše názory a otázky alebo upozornenia budem rád.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Marko.1. pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.