V núdzi poznáš priateľa

Kvalita vzťahov je dôležitejšia než kvantita. Toho sa dotýka i staré známe porekadlo.

V núdzi poznáš priateľa, starý známi a veru i pravdivý výrok. A nie len priateľa poznáš, ale sa ti aj vzťahy v rodine pekne preriedia. Odrazu sa ocitneš v situácii, že si pripadáš ako jedináčik, nemáš brata ani sestru na ktorých by si sa obrátil, lebo oni sa ti obrátili chrbtom. Odrazu máš z 200 facebookových priateľov len dvoch skutočných a zažívaš prebudenie do reality.

Všetko zlé je však aj na niečo dobré a v ťažkých chvíľach sa aspoň upevnia tie skutočné vzťahy a kamarátstva. Hlavne na nich nezabudni ak budú mať aj oni jedného dňa problém.

Som vďačná za každú takúto lekciu v živote. Aspoň viem kam mám zamerať svoju pozornosť a energiu do budúcna. Nie že by som sa chcela otočiť chrbtom svojím najbližším keď to budú najmenej potrebovať. Aj keď oni sa toho neštítili. Aspoň však viem na čom som.

Napriek všetkému som sa však naučila v živote jednu vec. Odpúšťam. Odpúšťam všetkým svojím neprajníkom. Nechcem, aby sa okolo mňa zbytočne kopila negatívna energia. Ničomu a nikomu to v živote nepomáha. Odpustenie je povznášajúce a spraví z Vás lepšieho človeka. Aj v tej najťažšej chvíli sa budete cítiť aspoň o kúsok lepšie ak toto dokážete. Prečo? Lebo ste vďaka tomu lepším človekom, lebo viete to čo mnohí nedokážu.

A verím v jedno. V živote funguje určitá rovnováha. Môžete si to nazvať ako chcete, karma, božia spravodlivosť. To je jedno. Každému podľa chuti. Každopádne existuje, ale nie v tom negatívnom zmysle, že každému sa vráti zlo. Na to ja dôraz nechcem klásť. A ani tomu nechcem veriť. Skôr by som sa zamerala na dobro. Ak budem dobrým, čestným človekom, verím že takýchto ľudí s podobným zmýšľaním ako mám ja si do života pritiahnem. A potom sa budú diať už len pekné veci. Je to možno naivné, ale stále verím tomu, že dobro vždy nad zlom zvíťazí. Ako v rozprávke.

V závere už len veľké ďakujem všetkým, čo pri mne stoja aj v najťažších chvíľach.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď kimlerova.alena pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
31.1.2019 19:01
Žiť pre prítomnosť
29.1.2019 13:24
Ľudí treba milovať
27.1.2019 11:17
Ženský svet