Ženský svet

Dnes krátke zamyslenie nad témou ženského sveta.

Snáď neexistuje komplikovanejšie stvorenie ako je žena. To že muži častokrát ženám nerozumejú je už dávno známe, ale ono niekedy ani samé ženy ženám nerozumejú. Ja sa teda v tejto oblasti strácam a to som žena a mám úž nejaký ten rôčik od žitý a predsa. Nedokážem pochopiť mnoho vecí. Mám vo svojom okolí len veľmi málo blízkych žien, o ktorých si myslím že sa na nich dá naozaj spoľahnúť. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že chyba je vo mne, aj ja som si to dlhú dobu resp. veľkú časť svojho života myslela. Avšak ja som typ človeka ,,pozorovateľa“.( S obľubou ľudí pozorujem, menej rozprávam a viac počúvam) a nemohla som si nevšimnúť, že taký to problém (ak to teda problémom nazvať môžeme) má mnoho žien.

Ženy medzi sebou neustále zvádzajú boj. V každej žene hneď vidia sokyňu v čomkoľvek. So svokrou nevychádza žena, lebo sa obáva že ju nebodaj pripraví o priazeň detí, či muža, so švagrinou nevychádza vlastne ani neviem prečo, susedka by ju mohla pripraviť o muža, kolegyňa ju pripraví o priazeň kolegov, no a najlepšia kamarátka je najlepšia ak je škaredá, zúfalá stroskotaná existencia aby sa do nej manžel nebodaj nezahľadel. A tak potom žienky na seba zazerajú, podozrievajú jedna druhú, ohovárajú sa a nakoniec majú vo svojom okolí najbližšiu osobu ženského pohlavia mamu, ak majú to šťastie že sú už samé matkami tak ešte dcéru, ak nie sú chorobne paranoidné tak ešte sestru a to je asi tak všetko. (Česť výnimkám. Nájdu sa určite aj zrelé osobnosti medzi ženami, ale otázka je ako ich prijíma ich okolie)

Prečo to takto nemajú aj muži? Alebo majú len som to nevypozorovala? Neviem ale mne sa ešte nestalo v mužskej spoločnosti, aby na seba muži takto zazerali, jeden v neprítomnosti toho druhého ponižovali či zhadzovali. Muži vedia držať pri sebe. Nepodrážajú si nohy. Jeden druhému viac dôverujú. Ženy toto nedokážu. A mne je to veľmi ľúto.

Ak si chlap chce získať priazeň ženy, vyzdvihuje svoje prednosti aby ju zaujal. Ak si žena chce získať priazeň muža, tak to urobí presne naopak, nevyzdvihne svoje prednosti, ale doslova udupe všetky ženy v jeho okolí, aby ona z toho vyšla ako tá naj (a funguje to nie len pri získavaní priazne, ale aj pri udržaní ).

Možno je chyba v sebavedomí žien. Alebo by sme to mohli hodiť na dnešnú skazenú spoločnosť či ťažkú dobu ako v konečnom dôsledku všetko, čo na ňu hádžeme. Ale úprimne nemyslím si, že to naše babičky mali medzi sebou iné (možno len v tom, že mali viac sestier a tým pádom viac dôveryhodnej ženskej spoločnosti).

Žiaľ zatiaľ som neprišla na to, prečo to tak mi ženy máme, ale určite sa budem snažiť, aby som to ja takto nemala. Budem dôverovať svokre, že ma nepripraví o lásku mojich deti. Nebudem podozrievať susedku, že ma oberie o manžela a obklopím sa krásnymi a úspešnými kamarátkami. Možno sa mi to vypomsti a možno nie. Ale určite budem žiť s čistým svedomím, že nikomu nekrivdím a neubližujem neprávom a to predsa za to stoji.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď kimlerova.alena pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.