Z druhej strany sveta - Japonsko, časť 1.

Po Soule sme sa presunuli do Japonska, konkrétne Osaky. Na pláne tu máme mimo mesta aj výlet do Hiroshimy či na ostrov Miyajima.

Osaka ma prekvapila. Pekné, čisté a organizované mesto s mnohými turistami ale aj domácimi. Hotel sme mali kúsok od centra, chodili sme hlavne pešo.

Prvú vec, čo sme navštívili bol Osatský hrad. Velký komplex s riekou okolo a samozrejme s ešte viac ľuďmi vnútri. Tu sa nám prihovára starší Japonec, ktorý má prekvapivo dobrú angličtinu. Kecáme viac menej o všetkom ale hlavne odkiaľ sme a čo máme v pláne.

Keď že sa pomaličky stmieva, smerujeme do centra kde si chceme pozrieť mesto vysvietené počas tmy. Hlavne ikonická reklama, ktorá tu je už od roku 1935, púta najväčšiu pozornosť.

Na druhý deň navštevujeme miestne akvárium. Je druhé najväčšie na svete a úspešne sa nám tu darí zabiť pár hodín. Najväčším lákadlom sú určite delfíny a tulene a to najmä ich krmenie, ktorého sme sa stali svedkami. Spolu s ďaľšími ľuďmi tlačiacimi sa pred sklom. Našťastie ďalej je už prázdno a tak sa dá bez tlačenia pozerať na rôzne druhy rýb alebo žralokov ktoré plávu v niekoľko poschodových nádržiach. Zakončenie je v miestosti s malými tučniakmi a nádržmi, kde si ľudia môžu pohladkať žraloka alebo raju.

Tretí deň v Osake máme na pláne vyraziť do Hiroshimy a Myajimi. Vďaka shinkanzenu sme tam za ani nie hodinu a pol rýchlosťou cca 290km/h.

Od stanice k atómovému domu je to kúsok pešo a následne chvilu sedíme pri tejto pamiatke.

Po chvíli sedenia sa poberáme smerom na stanicu odkiaľ sadáme na metro smer Myajimaguchi. Odtiaľ sa dostávame loďou na ostrov Myajima. Ostrov známy hlavne kvôli Torii bráne, ktorá je súčasťou Itsukushima shrine. Označuje sa aj ako vznášajúca sa (floating) shrine, keď že jej poloha je v mori a počas prílivu je jej spodná časť zaplavená. My sme však prišli počas odlivu. Na ostrove aj voľne žijú srnky, ktoré sa ľudí neboja a veľa krát samé doliezajú kvôli jedlu. Neboja sa ani obchodov alebo stánkov od ktorých ich vždy miestny odháňajú.

Ďalší deň odchádzame do Kyota, znova shinkanzenom. Tento krát však cesta trvá len 15 min. Prichádzame do upršaného počasia avšak stále teplejšie než bolo napr. v Soule.

yo, v prípade záujmu vidieť viacej fotiek z ciest - ig: cpatrick__

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
23 y

Chceš vedieť, keď cpatrick_ pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.