Z druhej strany sveta - Japonsko, časť 2.

Presunuli sme sa do Kyota. Mimo mnohých chrámov navštívime aj Naru, známu voľne sa pohybujúcimi srnkami.

Kyoto by som označil za najtradičnejšie japonské mesto. Potvrdzujú to nie len mnohe chrámy ale aj bežné obydlia, ktoré sú robené do japonského štýlu.

Dostávame sa na hotel, ktorý je hneď vedľa rušnej ulice s mnohými obchodmi a reštauráciami. Zostávame v kapsulovom hoteli, ktorý má veľmi zaujímavý interiér a podlažia sú rozdelené na mužské a ženské. Keď že sme prvý deň trocha unavený z presunu a počasie je sychravé, iba sa prechádzame po obchodnej pasáži a následne skoro zaspávame v našich kapsuliach.

Ďaľší deň je v pláne chodenie po chrámoch. Konkrétne Kiyomizu-dera. Vyrážame hneď z rána a po príchode na miesto už narážame na prvé turistické zájazdy. Každopádne ľudí nie je tak veľa aby si človek neužil toto miesto, prípadne aby nevedel spraviť fotku. Výhoda cestovania v zime mimo sezónu. Po okolí je ešte niekoľko ďalších chrámov a pagod a my ich bez problémov stíhame obehnúť všetky za pár hodín.

Ďaľší deň máme v pláne pozrieť zlatý chrám, miestny bambusový les a horu, na ktorej vrchol vedú nespočet torii gates. V tento deň zároveň odchodíme našu najdlhšiu trasu a to skoro 30 km. Zlatý chrám v Kyote je povinnosťou. Vyzerá naozaj skvele a i keď je v okolí aj menšia záhrada, ktorá vás vyvedie z areálu, okrem pohladu z hora moc nemá čo ponúknuť. Chrám každopádne vyzerá dobre aj v zime.

Bambusový les býva zväčša plný ľudí, ktorý sa fotia už pri prvých bambusových výhonkoch. Svoju atmosféru ale má a oplatí sa navštíviť. Fushimi Inari-taisha ma tiež čo ponúknuť. Okrem chrámu, ktorý je na začiatku sú to hlavne Torii gates a sú ich stovky. Mimo toho aj skoro všadeprítomné malé shrines plné sošiek líšok, ktoré by mali slúžiť na ochranu zásob, napr. ryže. Výstup hore sa dá zvládnuť do približne hodinky. Všade prítomné automaty s pitím pomôžu v prípade núdze.

Posledný deň v Kyote vyrážame vlakom do Nary. Malé mestečko je pre turistov lákavé hlavne svojimi voľne pohybujúcimi sa srnkami. Za pár drobných si môžete kúpiť oplatky a kŕmiť ich. Srnky sú naučené sa prv ukloniť predtým než dostanú oplátku. Každopádne sú veľmi múdre a len veľmi ťažko sa dajú pohladkať alebo odfotiť pokiaľ im predtým nedáte oplátku. Akonáhle dostanú najesť nemajú problém stráviť pri vás chvíľu, či dokonca sa samé ponúknuť z vášho vačku. Ich počet tu je obrovský a sú dokonale zvyknuté na ľudí. Aj pri zopár chrámoch a pagodách, ktoré sa tu v areáli nachádzajú, sú srnky stále najväčšie lákadlo.

Nara nám zakončuje posledný celý deň v Kyote. Na druhý deň ešte pred obedom ideme smer Tokyo a to znova, posledný raz - shinkanzenom. Tu máme v pláne zostať týždeň a mimo mesta vidieť aj napr. mt. Fuji.

yo, v prípade záujmu vidieť viacej fotiek z ciest - ig: cpatrick__

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
23 y

Chceš vedieť, keď cpatrick_ pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.