19.3.2019 22:29

Aká elita sa snažila o funkciu prezidenta?

V prvom kole prezidentských volieb sme sa pekne bavili

Občania Slovenskej republiky pokračujú v šľapajach svojich starých rodičov a opäť na námestiach organizujú rôzne manifestácie. Teda. Bolo to tak zhruba pred rokom, keď celý svet obletela správa, že na Slovensku zavraždili novinára a jeho snúbenicu. Keby námestia znázorňovali košeľu, zrejme by sme ich mohli prirovnať ku košeli Eduarda Chmelára. Je smutné, že národ musí zjednotiť taká tragická udalosť. Keď sme pri zjednocovaní. Vieš, aká je úloha prezidenta? Áno, zjednocovať národ, máš veľmi dobrý postreh. Náš súčasný prezident, Andrej Kiska, sa snažil s niektorými našimi politikmi a ich skvelými nápadmi bojovať, no kompetencie mu toho veľa nedovolili. Tak či onak, už o pár dní sa do prezidentského paláca nasťahuje nový prezident a pána Kisku nahradí.

Kto to bude? Kandidátov bolo tentokrát naozaj veľa, no pri pohľade na niektoré mená mi vystrelili kútiky veľmi vysoko. Možno to znie vtipne, no nie je.

Rôzni kandidáti, rôzne kampane. Pán Harabin zvolil zaujímavú taktiku, snažil sa ľudí naučiť sla-bi-ko-vať, čo sa koniec koncov ukázalo, ako nie zrovna najlepší nápad. V prvom kole obsadil výborné tretie miesto. A viete, čo mu to je platné? Presne tak. Nič.

S pomerne veľkým odstupom za Harabinom sa na alarmujúcom 4. mieste ocitol Marián Kotleba. Znepokojujúce je to, že ho volili najmä mladí ľudia. Myslím si, že ide najmä o jedincov, ktorí z dejepisu dostávali päťky a zo základných škôl prechádzali len vďaka tomu, že sa ich chceli učitelia čím skôr zbaviť.

Piate patrí Františkovi Mikloškovi. Ten sa o prezidentské kreslo snaží už tretí raz, no počet hlasov, ktoré získal za všetky obdobia, sa rovná počtu predaných kebabov pre pánov z ĽSNS. To vlastne nie je tak málo. Poďme ďalej.

Béla Bugár? V politike je dlhšie, než si sám pamätám, no aj tak mu to príliš nepomohlo. Tromi slovami by som jeho pokus zhrnul asi takto - Nem kap elég szavazatot. Bystré oko si všimne, že ide o slová štyri.

Viac ako desaťtisíc hlasov získal Martin Daňo. Kto to je? To zrejme netušia ani jeho voliči, zrejme recesia. Ako inak by si mi to vysvetlil? Podľa vyhľadávania na internete však zrejme ide len o nevtipného komika. A tragéda.

Kandidáti, ktorí sa umiestnili na nižších priečkach ako pán Daňo, podľa mňa nie sú zrovna najzaujímavejší, a preto sa vrátim na prvé dve priečky, ktoré som si zámerne nechal na koniec. Pri mojom prvom pohľade na pána Šefčoviča som si kládol dve otázky: V akom vzťahu je tento pán s Tomášom Puskailerom? Má naozaj v ústach len 32 zubov? Jeho obrovský úsmev očaril niečo viac ako štyristotisíc jeho voličov.

Zuzana Čaputová, ktorá bola známa najmä vďaka kauze Pezinskej skládky, získala viac ako dvojnásobokŠefčovičových hlasov, čím obsadila v prvom kole najlepšie miesto. Čo k nej dodať viac? Možno len to, že... neviem, doplň.

O čo mi v tomto blogu šlo? Netuším, je mi jedno čo si o tom myslíš no nechcel som, aby desať minút môjho písania zostali len tak uložené v poznámkovom bloku na rozjebanom telefóne. Dobrú noc.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Niekto píše zmysluplné sračky, ja len sračky.

Chceš vedieť, keď _pluto pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.