Kto Má Zodpovednosť Za Môj Život?

Dnes Vám ukážem cestu k prijatiu toho, čo sa Vám deje v živote a ako s radosťou a s láskou prijímať život, situácie, ľudí, ich správanie a žiť v prítomnosti.

Znie to príjemne, že :)

Je to cesta, ktorá je otvorená pre každého z nás, keď sa úprimne rozhodneme, že sme ochotní a otvorení prijať nové vnímanie seba, životných situácii a máme otvorenú myseľ a srdce.

Chce to vieru, odhodlanie, lásku a nádej.

Základ je prebrať zodpovednosť za svoj život.

My sme zodpovední za to ako sa cítime, ako sa k nám iní ľudia správajú, akú máme prácu a akú máme finančnú situáciu.

My sme zodpovední za to, aký máme vzťah, manželstvo, aké máme vzťahy v rodine a v našom okolí.

Ak niečo z toho sa nám nepáči - otázka, prečo sa to deje smeruje na nás - nie na iných.

Môžeme prijať tieto situácie, pocity, emócie, životné situácie, že sú tu, aké sú a keď prijmeme, že je v našich rukách to zmeniť a že my si to priťahujeme do života a pustime obviňovanie iných, či už ekonomickú, rodinnú alebo politickú situáciu, že za to môže niekto iný, len nie my - tu je začiatok toho, aby sa to zmenilo a zlepšilo.

Prevezmime zodpovednosť za svoj život.

A môžeme to začať pozorovať ako pozorovateľ. Pozorujte svoje myšlienky, pocity, emócie, ako na Vás reagujú ľudia - čo sa to deje, prečo si to priťahujem do života..

A tu v tomto bode sa tá emócia zjemní a začína sa čistenie bolestí, hnevu, nenávisti, ťažkých skúseností a prebratých vzorcov či už z rodiny alebo z okolia.

A následne, uvidíte postupne zmeny aj u seba, vo svojich pocitoch a vo svojom okolí.

A aj keď príde ťažšia situácia je to len znamením toho, že ste niečo vyčistili a otvára sa nová hlbšia úroveň, kde môže vyjsť von hnev, smútok, žiaľ, odsudzovanie..

Nech to je čokoľvek, je to v poriadku a môžete to prijať. Zvládnete to. Sila, viera, láska je vo Vás.

Aj keď to niekedy necítime, či pochybujeme, je to v nás.

A postupne môžete cítiť a vnímať to, čo naozaj chcete a aký naozaj ste vo svojom vnútri.

A začnete si priťahovať do života milších ľudí, zlepší sa aj Vaša finančná situácia, pracovné a partnerské vzťahy.

Niekedy je potrebné sa pozrieť aj na svojich rodičov a starých rodičov.

Vidíte tam nejaké podobnosti?

A môžete aj to začať vnímať, kde sa správate ako Váš otec, mama, či babka, dedko a budete prekvapení, koľko toho máme spoločné a ako sme v rámci rodiny prepojení.

A dobrá správa pre nás, tým, že pomáhame sebe, zároveň pomáhame aj svojej rodine.

A tak prichádzame k hlbšiemu čisteniu rodinných väzieb, vzťahov, vzorcov a prichádza zázrak..

Môžeme dôverovať sebe, životu a vedeniu z hora.

Život nám prináša to, čo potrebujem, aby sme sa mali lepšie.

Netvrdím, že všetko je prechádzka ružovou záhradou no ubezpečujem sa, kto sa dá na túto cestu a vytrvá, Boh mu pomôže a láska, šťastie, krásne vzťahy, naplnený život a bohatstvo sú odmenou, ktorá príde v správny čas, kedy ste na to pripravený.

Čistenie sa môže týkať aj vecí, ktoré hovoríme, ako vnímame peniaze, prácu, seba, peniaze, bohatých ľudí..

Takže môžeme prijať s láskou, že si priťahujeme do života tie ideálne situácie, ľudí pre náš posun. Že byť bohatý je príjemné a to prináša ešte viac radosti a šťastia do rodiny.

Peniaze sú dobré, čisté, príjemné a otvárajú nám život v radosti, hojnosti a nových krásnych vecí.

Môžeme sa otvoriť aj pomoci, keď to tak cítime. Je to v poriadku. Ľudia nám radi pomôžu. Niekedy práve my sa bojíme požiadať o pomoc. Môžeme si to dovoliť, veď všetci sa chceme mať lepšie.

Rodinné a partnerské vzťahy a naše vzťahy sú dôležitou a významnou súčasťou našich životov a do veľkej miery ovplyvňuju nás a naše pocity, emócie a naše správanie.

Takže aj na ľudí okolo nás sa môžeme pozrieť s tým, že sa správajú k nám podľa toho, čo z nášho podvedomia cítia.

Takže ak máme nezhody so súrodencom, rodičmi či manželom alebo manželkou - riešenie je, spýtať sa samého seba - prečo sa mi to deje, prečo si to priťahujem a čo ja si mám uvedomiť, pochopiť, vyčistiť, aby sa mi zepšil vzťah..

Opäť tu je dôležité prijatie toho, že ja som ten, kto to vytvára, priťahuje aj keď sa mi to nepáči - táto myšlienka, či predstava.

Vždy je jednoduchšie hľadať vinu v tom druhom a obviňovať partnera či niekoho iného, no týmto sa to nevyrieši, len to prinesie viac hádok a tlaku a stáva sa potom ten vzťah ťažký, neznesiteľný.. až môže mať človek pocit, že to nikde nevedie..

A čo v takejto ťažkej situácii, kde je aj smútok, aj ľútosť aj žiaľ, hnev, agresivita, bezmocnosť..

Na všetko je liek čistá láska, láska k sebe samému a sebaprijatie.

My sami pre seba máme byť na prvom mieste v našom živote a až potom je náš partner, naše deti, naša rodina, peniaze, práca..

Je čas sa začať pýta, čo chcem, čo cítim, aké mám pocity a keď si dovolíme robiť a povedať a dať najavo, čo naozaj chceme, vtedy prichádza posun v našom živote.

Nie je riešenie veci v sebe potláčať, potom sa to hromadí, začne Vás to dusiť až to raz vybuchne alebo príde choroba, alebo prídete o prácu, či máte vážnejší problém v manželstve..

Je čas vnímať seba, počúvať seba samého.

Dovoliť si byť samým sebou.

Nemusíme sa toho báť, to je tá správna cesta k láske, šťastiu, vysnívanej práci, bohatstvu, úspechu a naplneniu.

Ak Vás zaujíma nejaká konkrétna téma, otázka, alebo sa chcete vyjadriť k môjmu príspevku, napíšte mi správu alebo komentár.

Rada sa zamerám na to, čo zaujíma Vás.

S čistou láskou ❤️

Zuzana Jankajová

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Ahojte. Moje meno je Zuzana Jankajová a ukazujem ľuďom cestu za šťastím. Život je pre nás dar od Boha a rada Vás inšpirujem nájsť tú krásu v nás, v našom živote a hlavne lásku, šťastie, radosť a hojnosť všetkého po čom naša čistá duša túži. Život nám ponúka oveľa viac ako si vieme predstaviť, stačí sa pozrieť do svojho čistého vnútra, čistého srdca. Objavme v sebe svoje čisté vnútorné dieťa a nájdeme seba a svoju životnú cestu. V mene čistej a vyššej lásky Zuzana Jankajová

Chceš vedieť, keď CestaZaŠťastím pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.