GALÉRIA ILUSIA - OPLATÍ SA VIDIEŤ?

Čo môžete očakávať od tohto miesta...

Ola. Dnes mám ďalší protip na výlet, a to nielen pre tých menej finančne obdarených. Galéria Ilusia sa nachádza v centre v Liptovskom Mikuláši. Takže či už ste rodení, nerodení, narodení, presťahovaní alebo okolití Liptáci aj NE-Liptáci a nudíte sa, môžete sa pobrať na tento výlet za akéhokoľvek počasia. Ja osobne by som to odporúčala skôr v chladnejšie a daždivejšie dni, nakoľko sa dajú v lete robiť onakvejšie voľnočasové aktivity - buďme k sebe skrátka úprimní.

Vstup do Ilusie je dosť nenápadne zastrčený, hoci na opačnej strane budovy visí dosť neprehliadnuteľné označenie. Samotná galéria sa nachádza na hornom poschodí menšej budovy na ulici Hollého nad kaviarňou CaffeIN. Naproti nej cez parkovisko stojí Hypernova, takže určite je to miesto, ktoré nájdete bez problémov. Lístky môžete zakúpiť cez internet, alebo aj priamo na mieste. Ja by som odporúčala zajednať vopred rezervačku, nakoľko sa tam pomerne často objednávajú školské zájazdy, privátne párty alebo akcie, a tak podobne. Vstupy sú možné každú polhodinu a maximálna kapacita ľudí je dvadsať osôb. Vstupné pre dospelých a dospelé deti vás vyjde 8 eur na osobu a ak by ste chceli zobrať aj svoje ratolesti, tak do 12 rokov za ne zaplatíte po 6 eur. Do galérie je vstup povolený výlučne bez obuvi. Veci si môžete odložiť do malých uzamykateľných skriniek, ktoré sú zadarmo - kľúčiky vám počas návštevy galéria dovolia vziať so sebou. Pochopiteľne. Na úvod vás privíta milý personál. Tak milý, že počas celej prehliadky z vás nespustia oko. Samotná prehliadka trvá 45-60 min , ale pokiaľ by ste sa nezastavili pri každej "ilúzií", trvalo by vám to tak do päť minút.

Ak by vás to zaujímalo, táto galéria optických ilúzií je jedna z mála takýchto galérií na Slovensku a jediná svojho druhu na Liptove. Bola založená bola manželským párom - Martinom Králikom a jeho pani manželkou, ktorí sa inšpirovali podobnými galériami na Slovensku a vo svete. Ilusia bola spustená do prevádzky v roku 2018.

PS: Ešteže existuje ten Gúgeľ, aby som zase bola o čosi múdrejšia.

Pointa väčšiny vystavených expozícií sa ukáže až po fotení - a to na fotkách samotných. Inak vám to príde na prvý pohľad ako niečo obyčajné. Ešteže tam majú ochotní personál, inak by ste si nejaké spoločné fotenie moc neužili. Čo je však malým mínusom, je strata súkromia a nie každý z nás je skrátka stavaný k tomu, aby sa bez problémov uvoľnil pred neznámymi ľuďmi.

Ak môžem odporučiť, tak návštevu tejto galérie vynechajte v tom prípade, že ste akokoľvek precitlivený na optické ilúzie alebo máte nejaké vážnejšie problémy so zrakom.

1. LEGO TUNEL

poznámka : ak trpíte strachom z výšok, bude vám to dozaista nepríjemné

2. AKO V MATRIXE

poznámka : pre maximalizovanie zážitku, si nezabudnite za sebou zatvoriť dvere

3. VO VÝŠINÁCH NEW YORKU

4. ÚPLNE SA V TEBE VIDÍM

5. ĽUDSKÝ KALEIDOSKOP

poznámka : ani tam nemusíte vopchať hlavu

6. TRICK ART

7. AKO POD VODOU

poznámka : ale len NAOZAJ že "ako" ...nakoľko aj pritom zostávate oblečení

... a pre porovnanie ako to vyzerá pod vodou v skutočnosti

8. MALÝ / VEĽKÝ ?

9. HRY S GRAVITÁCIOU

poznámka : drahé ženy / dievčatá, dávajte si pozor nato, ako máte vlasy ...pre lepší efekt

Týchto pár vecí by hádam na ochutnávku stačilo, vynechala som hádam iba zo jednu-dve ilúzie. Či sa vám to však oplatí vidieť / zažiť na vlastné oči / kožu, ponechávam len a len na vás.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Som mladá študentka zo stredného Slovenska, ktorú baví cestovanie a snaží sa mať za málo peňazí veľa muziky. Najviac ma baví písanie a neprofesionálne fotografovanie, na úrovni nekvalitnej mobilnej fotografie :) . Tak prečo nespojiť príjemné s užitočným? Venovať sa svojim záľubám a popritom poskytnúť informácie a fotky o zaujímavých miestach, ktoré sa niekto vďaka tomu rozhodne navštíviť.

Chceš vedieť, keď Bobo&Boba pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.