Aj ja potrebujem pomôcť..

Ahojte priatelia. Každý si prechádzame rôznymi životnými situáciami a dnes som sa ocitla v tiesni, kedy sama potrebujem pomôcť.

Nie je to ľahké priznať si to v prvom rade pred sebou samou. Po toľkých snaženiach, úsilí, boja so životom a už nevládzem a neviem, čo ďalej.

Život ma donútil to pustiť. Pustiť tú silu, odhodlanie a vieru, že všetko zvládnem a musím zvládnuť sama.

Keď píšem tieto riadky, slzy mi stekajú po tvári a úprimne sa otváram tomu, kto som a aj tomu, že potrebujem aj ja pomôcť a týmto sa učím, že je v poriadku poprosiť o pomoc.

Sama rada pomáham ľuďom, či už známym alebo neznámym, robila som už viaceré sedenia aj zdarma, keď to tak cítim, alebo za minimálnu sumu 10,20 eur za sedenie..

Tak som to cítila, že to je správne.. a to ma priviedlo k tomu, že mám dnes finančné ťažkosti.

Už je toho veľa na mňa. Nezplatené účty, úvery a iné záväzky. Doteraz som to ako tak zvládala, aby som prežila. No dnes mám deň, kedy mám do zajtra zaplatiť nájomné za bývanie, inak nám hrozí, že nás odsťahujú..

Mám momentálne 5 eur na účte a samé dlhy.

Mám pocit, že som spravila všetko pre to, aby som sa pohla v živote a život má svoje vlastné pravidlá a nie vždy sa nám to musí páčiť.

A tak tu dnes mám aj ja skúšku pred sebou. Odovzdať to hore a otvoriť sa pomoci.

Je to pre mňa ťažké, sprevádzajú ma rôzne pocity, emócie, myšlienky.. prečo sa to deje, veď sa toľko snažím, pracujem, podnikám, pomáham a liečím ľudí..

Aj včera som mala stretnutie so známym a mi povedal, že som mu vyliečila niečo, o čom ani neviem. Nespomínal mi to a až tak to nechcel rozoberať, no vedel, že som mu s tým pomohla.

Okrem mojich sedení - pomáham ľuďom aj cez bežné rozhovory a niekedy liečím ľudí aj bez toho, že by som si toho bola vedomá.

Ďakujem Vyššiemu Bohu za tento dar.

A sama tiež si prechádzam rôznymi skúškami a životnými situáciami, ktorými sa učím za pomoci môjho manžela, keďže mi zrkadlí to, čo ešte nemám v sebe spracované, či uzdravené..

A takto kráčame spoločne cestou života, kde sa navzájom učíme a podporujeme. Veľa krát to je ťažké, no niekde hlboko vnútri vždy cítime, že aj keď veciam nerozumieme, vieme, že je to v poriadku. Tak to má byť a je za tým Vyšší zámer.

Dnes si uvedomujem, že aké to vie byť ťažké požiadať o pomoc niekoho. Sama to radím mojím klientom, známym a rodine.. a pritom zisťujem, že to je tá najťažšia vec v mojom živote..

Veď to musím zvládnuť sama, je ťažké sa otvoriť tomu, že som v niečom zlyhala, či nedokázala alebo že potrebujem pomoc..

A ako to tak píšem si začínam uvedomovať, že je to len o tom konečne pustiť tú tvrdosť, prísnosť na seba, že všetko musím dokázať a zvládnuť sama.

Že na všetko som sama a každý je proti mne..

Sú to pocity a myšlienky ešte z môjho detstva, kde som si sľúbila, že všetko dokážem a zvládnem sama. Že to musím dokázať iným a hlavne sama sebe.. Že som dostatočne krásna, úspešná, inteligentná a dokážem všetko po čom túžim.

A tak sa začal boj, tvrdá práca, sebakritika, uzatvorenie sa voči ľuďom. Dlhé roky som sa cítila byť sama, nepochopená, neuznávaná a vo svojom vnútri sklamaná zo seba.. veľmi hlboko až sa mi tomu nechce veriť, čo teraz píšem.

Ale je to tak, niekedy si vytvoríme sami o sebe mylnú predstavu, že musíme byť lepší, krajší, bohatší, úspešnejší a až potom budeme dosť dobrý, potom môžeme byť šťastný a až potom aj náš partner, či naši rodičia budú na nás hrdí..

A s týmto v hlave potom človek len sa celý život porovnáva, zhadzuje a je to nekonečný boj s každým a so všetkým.

Príde čas, kedy Vás to zlomí, aby ste sa mohli konečne oslobodiť od týchto vzorcov a presvedčení, ktoré si vytvárame niekedy aj roky, či desaťročia..

A tak cítim, že je čas sa otvoriť láske, sebaprijatiu a pomoci.

Už nemám na výber, som vyčerpaná, slabá, tak to vzdávam, púšťam zo svojho života očakávania, pravidlá, presvedčenia a predstavy o tom aká mám byť..

Prijímam sa aká som, tu a teraz a so všetkým.

A som na seba hrdá, že mám odvahu sa takto otvoriť s úprimným srdcom a túžbou mať krásny život, vzťah, rodinu, priateľov a aj peniaze a úspech.

Stačí byť samým sebou, uvoľniť sa, prijať to čo je, kde sme a prijať sa so všetkým.. aj s našimi akože chybami, sklamaniami, zraneniami, ublíženiami a strachom, či neistotou..

Je tu oslobodzujúce a cítim už v sebe ľahkosť. Viem, že to bude v poriadku. Verím, že sa nájdu ľudia, ktorí to tak budú cítiť a radi mi pomôžu a zároveň ja som otvorená pomôcť tam, kde je o to úprimný záujem.

Ďakujem za vypočutie a pochopenie.

Sme ľudia, tak si môžeme pomôcť, inšpirovať sa a tvoriť spoločne krajší svet.

Ďakujem.

A tí, ktorí to tak cítite, že by ste mi radi pomohli, týmto Vás aj ja prosím o pomoc a zo srdca veľké ĎAKUJEM.

Beátka

Názov účtu: Beáta Jankajová

IBAN: SK97 1111 0000 0011 4717 1001

www.cestazastastim11.webnode.sk/dary/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Ahojte. Moje meno je Beátka a ukazujem ľuďom cestu za šťastím. Život je pre nás dar od Boha a rada Vás inšpirujem nájsť tú krásu v nás, v našom živote a hlavne lásku, šťastie, radosť a hojnosť všetkého po čom naša čistá duša túži. Život nám ponúka oveľa viac ako si vieme predstaviť, stačí sa pozrieť do svojho čistého vnútra, čistého srdca. Objavme v sebe svoje čisté vnútorné dieťa a nájdeme seba a svoju životnú cestu. S láskou Beátka

Chceš vedieť, keď CestaZaŠťastím pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.