20.11.2019 22:55

Rozchod. Áno alebo nie?

Týmto článkom by som sa chcel podeliť o svoju bolesť, svoju bolesť z rozchodu a celkový pohľad na vzťah.

Mal som dlhoročný vzťah s dievčaťom, ktoré som nadovšetko ľúbil a vždy rovnako ľúbim. Lenže ako to býva po 6 rokoch vzťahu niekedy príde aj nato, že sa vám zdá, že váš partner tu je a stále bude. Možno to nikdy nebol z vašej strany úmysel alebo niečo nad čím ste niekedy uvažovali. Jednoducho možno ste si to nikdy neuvedomili, ale váš partner/ka to tak cítil/la.

Zdroj: pixabay.com

A skôr či neskôr príde čas, kedy to začne tomu druhému vadiť. Málo spoločného času, veľa povinností, zlá nálada, menší záujem. Až z týchto na prvý pohľad malých a riešiteľných vecí vznikne to čo jednu stranu bude určite veľmi bolieť. Prečo sa so mnou rozišla? Urobil som niečo? Urazil som ju? Nebol som dobrý partner? Aj tieto otázky som si kládol ja. Ani na jednu z nich som nedostal zápornú odpoveď a predsa prišiel ROZCHOD. Prišlo odlúčenie osoby, ktorú nadovšetko miluješ. A prišlo len z dôvodu neprejavovania dostatočného záujmu.

Zdroj: pixabay.com

Z vlastnej skúseností musím povedať, že veľmi pekne ďakujem mojej dlhoročnej priateľke za to, že sa so mnou rozišla. Možno si teraz povieš prečo ďakuješ, keď si písal, že to je bolesť?

Ďakujem z jedného, jediného dôvodu a to, že práve tento rozchod mi otvoril oči. Otvoril mi oči, že lásku, ktorú cítime v srdci musíme dennodenne preukazovať. Dennodenne musíme dokazovať, že nám záleží na osobe, ktorú milujeme. A verte nieje to nič náročné. Chce to len trošku sebazaprenia, popustenia z vlastnej pohodlnosti a venovania času niekomu inému. Veď láska je to čo ma ľudí spájať a nie rozdeľovať.

Zdroj: pixabay.com

A čo potom? Ak sme si istý, že osoba, ktorá nás nechala nám stojí zato musíme bojovať. Ukázať, že vieme byť lepší, že vieme kde sme urobili chybu a nie vieme ale chceme ju napraviť. A snažiť sa to každý deň dokazovať. Niekedy to môže trvať roky, niekedy mesiace a niekedy zopár dní a podarí sa nám získať si srdce milovanej späť. Ktovie či sa to mne podarí, ale bojujme spolu.

P.S: Niekedy sme málo vnímavý k osobe, ktorú milujeme. V dnešnej rýchlej dobe plnej mobilov, počítačov a nevnímania druhých - ZASTAVME. Skúsme spolu zastaviť a zamerať sa nielen na seba, ale venujme pozornosť ľuďom okolo nás. Možno stačí krátka nečakaná sms správa, návšteva svojej polovičky v práci alebo viac času venovaného spoločne sebe navzájom. Nie s kamarátmi, nie s partiou, ale s osobou, ktorú máme radi.

P.S.2: Dievčatá, ženy, chlapci a muži, ktorí máte vzťahy. Skúste sa poučiť aj z tejto mojej chyby, aby sa vám nestalo niečo podobné. Lebo verte mi za tú bolesť to nestojí. Nestojí to zato, aby sme si denne nenašli čo i len chvíľku voľného času pre svoju polovičku.

Majte sa pekne a ľúbte sa. Veď láska je trpezlivá.

Janyoo

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
21 ročný chalan => milujem folklór, cestovanie a šport. Aktívne sa venujem tancu a bicyklovaniu. Tiež si rád posedím pri dobrej ľudovej muzike.

Chceš vedieť, keď Janyoo pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.