Marihuana vs Alkohol

Alebo aký mám na to názor ja a prečo by skôr mali ilegalizovať alkohol a z legalizovať marihuanu

Prečítala som veľa článkov o marihuane. O jej plusoch a mínusoch a aj o tom, čo si myslia o jej legalizácii ostatný a rozhodla som sa vyjadriť aj môj názor.

Môžete s ním súhlasiť, a aj nemusíte. Milión ludí, milion chutí

Viem, že na túto tému už existuje mnoho diskusií a článkov, no ten môj som sa rozhodla tiahnuť iným smerom. Nebude iba o marihuane. O nej sa môžete dočítať takmer všade. Chcela by som sa skôr venovať často porovnávanej téme, alkohol a marihuana. Prečo je podľa mňa mali ilegalizovať alkohol a zlegalizovať marihuanu.

Myslím si, že veľa ľudí, ktorí trávu nikdy neskúsili, majú o nej mylné predstavy. Vraj je to droga, vraj je návyková a podobne. No nemajú žiadne iné argumenty ako tie, ktoré už povedalo xx ľudí pred nimi a oni ich iba tupo opakujú. Pokiaľ viem, nikde sa nevyskytol článok, že zhúlený človek niekomu ublížil alebo spôsobil nehodu. Húliči nikdy nikoho nenapadli a nikdy neboli agresívny a taktiež si myslím ,že je sprostosť tvrdiť ,že je škodlivá. (Koniec koncov, všetko je v istej miere škodlivé)

Aj cigarety sú škodlivé a tie nikto nezakazuje. Prečo? Pretože z predaja marihuany by štátu nešli peniaze. To je podľa mňa jediný hlavný dôvod prečo je ilegálna. Rekreačné užívanie marihuany nie je škodlivé, kdešto alkohol má na ľudí rôzne účinky. Niekto je po alkohole agresívny, nevie sa kontrolovať, opitý človek za volantom spôsobí oveľa viac škôd ako zhúlený. Aj, keď si myslím, že za volantom by mal byť človek triezvy a nemal by byť pod žiadnym vplyvom!

Každopádne alkohol spôsobuje oveľa väčšie a závažnejšie poruchy v tele ako tráva. Dokonca v niektorých krajinách si v robote môžete zapáliť jointa a nikomu to nevadí. Kdešto alkohol sa striktne zakazuje. Prečo? Pretože alkohol Ovplyvňuje naše vnímanie a aj správanie. Marihuana tiež, ale oveľa viac pozitívny. (pochopia huliči) Aj dnes sa ešte stretávame s rodinami, kde je problém s alkoholom. Kde ľudia svoj život zapredali alkoholu až na toľko, že si nemôžu a ani nechcú nájsť prácu a stačí im žiť z prídavkov alebo z iných zdrojov príjmu, ktoré im tento štát poskytuje.

Kdešto človek, ktorý si chce zahúliť, je v drvivej väčšine pracujúci. Keďže marihuana má svoje striktne dané ceny a medze, nie je možné ju kúpiť pod cenu, ako je to v alkohole, kde čím lacnejšie čučo, tým horšie pre mozog. Marihuana je v podstate tá istá. Líši sa iba druhom a kvalitou, ale účinky sú v podstate stále rovnaké a aj účinky sa líši oproti alkoholu iba mierne. Marihuana podporuje kreatívne myslenie, predchádza tvorbe rakovinotvorných buniek a zbavuje nás stresu, navodzuje pocit pohody a uvoľnenia. Preto je taká populárna medzi mladými. Pretože chcú byť v pohode a neriešiť každodenný stres, chcú si užiť a vychutnať čas strávený s priateľmi.

Alkohol tiež môže navodiť pocit pohody, ale iba na chvíľu. Keď to s ním preženieme, môže nás stáť život. Marihuanou sa predávkovať nedá a nemá také fatálne následky ako alkohol.

Takto by som mohla pokračovať ešte veľmi dlho. Ale myslím, že je to zbytočné. Menej chápavý moju myšlienku možno nepochopia a tí, čo to pochopia, tak by mohli napísať komentár,čo si o tom myslia.

Týmto článkom samozrejme nechcem nikoho nabádať na používanie omamných a psychotropných látok. Iba som vyjadrila môj názor.

Ak by vás zaujímalo podrobnejšie pôsobenie marihuany na náš organizmus, jeden týpek to tu celkom dobre napísal, takže Vám tu nechávam aj link, kde sa presne dočítate niečo odbornejšie. Budem rada, keď mi dole napíšete komentár, čo si o článku a tejto téme myslíte vy

https://blog.refresher.sk/article/7869/marihuana-a-jej-vyuzitie

Prikladám odbornejší článok, kde sa môžete dozvedieť aj niečo konkrétne a náučné

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Knihy, vzťahy, príbehy, zvieratá a veľa ďalšieho

Chceš vedieť, keď DollyCat pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.