Tieto cvičebné pomôcky sa oplatí mať doma

Cvičenie s týmito pomôckami je jednoduché, nenáročné a máte možnosť ich zobrať kamkoľvek. Vsaďte na Vibroshaper a gumový expander a doprajte si pohyb každý deň na akomkoľvek mieste.

Tieto pomôcky môžete mať totiž vždy po ruke.

Nemáte dostatok času, nestíhate navštevovať fitko a uvažujete nad investíciou do domáceho náčinia? Pri výbere vás však obmedzuje nedostatok priestoru, a tak o stacionárnom bicykli či hrazde na stenu nemôže byť ani reč. Stavte na tieto cvičebné pomôcky, ktoré sa v mnohom vyrovnajú aj tým najnáročnejším cvičebným prístrojom. Navyše sa aj ľahko skladujú a sú takými perfektnými pomocníkmi, že vás určite nikdy neprestanú baviť.

Využite potenciál gumového expandera

Gumový expander buduje svalstvo, spaľuje tuky a kalórie a navyše dokáže pomôcť aj pri rehabilitačných cvičeniach. Táto užitočná posilňovacia pomôcka je natoľko univerzálna, že sa môžete zamerať od svalstva rúk, cez hrudník až po chrbát. Používanie je naozaj jednoduché. Princíp gumového expandera spočíva v tom, že máte dve držadlá, ktoré sú spojené niekoľkými pružinami alebo gumami. Tie si môžete podľa potreby upravovať a nie je problém ich kedykoľvek pridať alebo odobrať. A podobne fungujú aj tie bez držadiel, len tie si musíte omotať okolo dlaní.

Poznáte farebné odlíšenie pruhov?

Vedeli ste, že sa odpor ťahadiel farebne odlišuje? Kým tie so žltým pruhom predstavujú extrémne ľahký odpor, tie s čiernym znázorňujú zase extrémnu silu. V baleniach sa obvykle stretnete s kombináciou všetkých farieb, preto je potrebné, aby ste venovali pri ich výbere dostatočnú pozornosť. Nikdy nesiahajte na dno svojich limitov, nechcete sa predsa presiliť a vždy si určite vlastné tempo.

Extrémne praktický a nenáročný Vibroshaper

Vibroshaper sa ľahko ovláda a jeho tichý režim ocenia aj ostatní členovia vašej domácnosti. Táto vibračná plošina funguje naozaj spoľahlivo a pravidelné cvičenia čoskoro ukážu aj prvé výsledky očakávaného chudnutia. Nezabúdajte, že nestačí len stáť a veriť v zázraky, ale svoj čas venovať aj rôznym cvikom a polohám. Striedajte cviky ležmo s tými posediačky. Pokiaľ si však neviete predstaviť, ako by mal vyzerať efektívny cvičebný plán, určite si vyhľadajte mnoho odporúčaní, ako vaše cvičenie správne nasmerovať.

Ak si vyberiete tieto univerzálne pomôcky, môžete cvičiť kdekoľvek a mať ich zakaždým k dispozícii. Neobmedzujte sa len na sporadické návštevy fitka a nečakajte na vhodné chvíle. Cvičiť sa dá rovnako efektívne aj s týmito malými pomôckami. Ich praktická stránka, jednoduchá manipulácia a skladovanie sú výhodami, ktoré určite ocení každý. Pri výbere toho správneho náčinia sa môžete inšpirovať priamo aj na Fitland.sk, kde nájdete aj odporúčané parametre a mnoho užitočných recenzií.

Zdroj fotky: Karabulakastan / Pixabay.com (https://pixabay.com/cs/photos/kettlebell-fitness-crossfit-3293475/)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.