Nájdu si koberce aj u vás svoje uplatnenie?

Súčasné koberce rozhodne nemožno vnímať ako tie, ktoré zdobili naše priestory kedysi. Výroba bytového textilu sa neuveriteľne pohla smerom vpred a ich výber rozhodne nie je obmedzujúci.

Celá farebná paleta, pútavé vzory a zaujímavé spracovania. Ktorý z nich si vyberiete vy?

V súčasnosti mnohí hľadajú predovšetkým funkčné doplnky, s ktorými získajú hneď niekoľko oceniteľných vlastností. Koberec vám taktiež toto všetko umožňuje, napriek tomu viacerí aj naďalej váhajú. Čo všetko hovorí v prospech koberca a dokáže vás presvedčiť, aby ste tento bytový textil do svojich domácností umiestnili?

Aj v dnešnej dobe majú opodstatnenie

Či už pôjde o kusové alebo metrážne koberce, rozhodne sú opäť trendovou záležitosťou. Dnešné moderné prevedenia sú totiž výrazným oživením priestorov a skvelým spestrením podláh. Kým kedysi sa domácnosti išli zblázniť za podlahami, v súčasnosti vsádzajú na ich kombináciu s kobercom. Práve tento bytový prvok dokáže upútať želanú pozornosť a zútulniť priestory bývania.

Oveľa viac než estetika

Ak patríte medzi skupinu ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že koberec je len módnym výstrelkom a nič iné v domácnostiach nespĺňa, výrazne sa mýlite. Tento bytový textil okrem estetickej funkcie disponuje aj mnohými inými vlastnosťami, ktoré nám skvalitňujú bývanie. Či už ide o hrejivý a mäkký podklad pre našu chôdzu, absorbovanie zvuku alebo antistatické účinky, to všetko tým získate.

Sú vhodné pre alergikov?

Už dávno neplatí, že v domácnostiach s alergikom nie sú koberce vítané. O tejto problematike by sa mohla viesť dlhá debata, ale čoraz viac štúdií a výskumov len potvrdzuje, že koberce sú neškodné a rozhodne nie sú tým, za čo ich väčšina považuje. V miestnostiach s kobercom býva výrazne nižšia koncentrácia prachu a navyše sa aj pomerne jednoducho čistia.

Všetky tieto obavy sú už dávno vyvrátené a rozhodne nie je na mieste mať pri výbere predsudky. Umiestnením koberca v domácnosti len získate, jeho vlastnosti sú s podlahou totiž jednoducho nezameniteľné. Moderné koberce sú už dlhodobo hitom, kedy si získajú miesto aj vo vašej domácnosti?

Zdroj náhľadového obrázka:

Photographee.eu / Shutterstock.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.