Ako má vyzerať správne čistenie problematickej pleti počas letných mesiacov?

Extrémne horúčavy našu pleť obzvlášť potrápia a pokiaľ máte problematickú pokožku, počas leta býva oveľa náchylnejšia. Takéto počasie pleť len dráždi a výrazne sa podieľa aj na jej zhoršení.

Rozhodne by ste teda nemali zanedbávať správnu pleťovú starostlivosť a dbať na pár nevyhnutných úkonov, ktoré vašu pokožku ochránia.

Podráždená pokožka vám dá zabrať a pokiaľ máte problematickú pleť, určite viete, ako náročne znáša letné horúce dni, keď vám žiarivé slnečné lúče dopadajú na tvár. Nielenže vám výrazne neprospieva horúci vánok, ale extrémne horúčavy podporujú tvorbu mazu a tým, že sa oveľa viac potíte, dráždite pokožku. Ako dopriať našej pleti úľavu a zjednodušiť jej fungovanie počas letného obdobia?

Pravidelná očista

Čistenie pleti nepraktizujte len pred spaním, ale podrobte ju očiste aj počas ranných hodín. Čistá pokožka si počas spánku perfektne oddýchne a ráno ju takýmto čistením opäť pripravíte na boj s nečistotami, ktorým sa počas dňa nevyhne a bude im musieť čeliť.

Častejšie umývanie

Okrem toho, že by ste sa mali vyhýbať priamemu slnku zakaždým, keď je to možné, nezabúdajte ani na hydratáciu pokožky. Ak po príchode domov už viac nepotrebujete make-up, odlíčte sa čo najskôr a oplachujte si tvár častejšie. Práve prístup pokožky k vode výrazne pomáha zabrániť upchávaniu pórov.

Nápomocná regenerácia

Mastnej pleti s akné výrazne pomáha aj pravidelná regenerácia. Pre takýto typ pleti je nevyhnutný peeling, ktorý sa zbaví odumretých buniek a pomôže jej znova dýchať. Počas letného obdobia môžete tento prípravok aplikovať aj dvakrát týždenne, voľte však šetrnejší variant, čo je určený aj na častejšie používanie. Ďalším užitočným prípravkom je aj pleťová maska na tvár, práve tá vám totiž pleť hĺbkovo vyčistí.

Tieto tri základné kroky sú pre pleť nevyhnutné obzvlášť v takom prípade, keď máte problematickú aknóznu pokožku. Nezabudnite sa upriamiť aj na kritické partie, ktoré sú náchylné pre tvorbu akné a tie dôkladne vyčistite.

Zdroj náhľadového obrázka:

Look Studio / Shutterstock.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.