Neklamať v tejto dobe je ťažké..

Bojíme sa povedať pravdu?

Mnoho ľudí považuje klamstvo za veľkú zradu. Pričom klamanie sa stalo ľudskou vlastnosťou. Našim rodinám, kamarátom či pre nás cudzím osobám nehovoríme vždy pravdu. Klameme, pretože sa ju bojíme povedať.

Možno povedaním pravdy o niekoho prídeme.. Ale je lepšie o niekoho prísť s pocitom, že sme mu nemuseli klamať do očí, ako sa niekomu pozerať do očí s neúprimným pocitom v sebe.

,,Nech ma radšej neznášajú za to, že som bola úprimná, akoby ma mali milovať za to, že som klamala,,

Zapáčilo sa nám byť nevinnými tvárami. A preto byť úprimný nie je pre väčšinu z nás prioritou. Možno to berieme tak, že situáciu uľahčíme zmenením pravdy, aby to nikoho nezasiahlo, tak sa tomu poddáme.

Neúprimní ľudia sú veľmi zmätujúci v našom živote. Ako máme vedieť, ktoré slová, pocity a činy sú úprimné či klamlivé?..

Všetci vieme, ako sa hovorí: ,,pravda bolí,,. Niekto klame, aby získal svoju prácu snov, iní sa bojí nepochopenia a niekto má urážlivého kamaráta. Ale sú to dôvody, kvôli ktorým by sme ju nemali povedať? Klamstvo z nás nerobí zlého človeka. Ale verím v to, že pravda vyjde vždy na povrch. A často to býva tak, že sa radšej sami priznáme, lebo nevieme také niečo držať v sebe.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
20
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Sabína Chvojková pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
19.9.2021 18:28
Spoznaj ma
14.7.2021 21:23
Horská dráha
24.5.2020 19:45
My - ľudia