Čo potrebujete vedieť o svadobných obrúčkach

Aj keď jednotlivé svadby sa od seba môžu dosť líšiť, jedna súčasť obradu nechýba snáď na žiadnej z nich - a tou je vymieňanie prstienkov.

Tento zvyk má korene v starovekom Egypte a jeho súčasná podoba sa ustálila v 20. storočí. Pre zodpovedný výber tohto šperku na celý život sa hodí poznať nasledujúce fakty.

Dôležité posolstvo prsteňa

Svadobné obrúčky v prvom rade dávajú najavo, že je človek zadaný. Ich tvar kruhu bez konca a začiatku má symbolizovať nekonečno a cyklickosť života. Otvor pre prst potom niektorí vidia ako bránu. Tou snúbenci vstupujú do novej etapy života.

Na ktorej ruke sa svadobná obrúčka nosí?

U nás zvyčajne svadobnú obrúčku nasadzujeme na prstenník ľavej ruky. Plynie to v prvom rade z toho, že starovekí Rimania verili, že od neho vedie tzv. žila lásky až do srdca. Z praktického hľadiska je ľavá ruka menej používaná a na tomto prste tak dochádza k menšiemu opotrebovaniu šperku. V niektorých krajinách (napríklad v Rusku alebo Nórsku) však ľudia volia prstenník pravej ruky.

Ako zladiť svadobnú obrúčku so zásnubným prsteňom

Chcete nosiť oba prstene pri sebe? V tom prípade dbajte na to, aby sa vhodne dopĺňali. Predovšetkým sa asi budete chcieť držať rovnakého štýlu a uvažovať nadčasovo, nech sa vám vybraná dvojica páči aj za pár rokov. Dobrým vodítkom je kombinovať jeden kúsok zdobenejší a druhý jednoduchší. S minimalistickým zásnubným prsteňom sa tak nemusíte báť napríklad diamantových svadobných obrúčok.

Kombinované svadobné súpravy

Veľa párov dnes upúšťa od identických prsteňov. Často sa tak stáva, že muž má napríklad prsteň z bieleho zlata a žena siahne po prsteni zo zlata ružového. Môžete si zvoliť nejaký spoločný jednotiaci prvok, ale vašej predstavivosti sa medze nekladú.

Základný prehľad o svadobných obrúčkach teda už máte, nezostáva než sa pustiť do vyberania tých pravých práve pre vás. V ateliéri KLENOTA odporúčajú predovšetkým vsádzať na odolné a kvalitné materiály, ktoré s vami niečo vydržia a nebudete sa tak musieť báť rýchleho obnosenia šperku.

Zdroj náhľadového obrázka:

KLENOTA.SK

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.