Ako správne kŕmiť svojho psa?

Najlepšie krmivo pre psov je také, ktoré obsahuje dostatok vitamínov a minerálov. Takáto strava dokáže vášmu psovi ovplyvniť zdravie a celkovo predĺžiť život. Ako ho však správne kŕmiť?

Debata o tom, aké je najlepšie krmivo pre psov, je tu už s nami roky a pravdepodobne aj vy, či už ste ostrieľaný chovateľ, alebo nadšený začiatočník, máte na túto tému názor.

Pravdou však je, že kvalita krmiva pre vášho psa má dopad na jeho život, srsť, kosti, kĺby a orgány. Preto je veľmi dôležité, čo svojmu psovi dávate do misky.

Granule pre psov

Mnohí dlhoroční psíčkari tvrdia, že granule pre psov sú tou najlepšou formou stravy. Toto tvrdenie je čiastočne pravda, najmä vtedy, ak ste majiteľom väčšieho plemena.

Práve tie majú totiž väčší apetít a každodenné mäso z konzervy by vás mohlo vyjsť poriadne draho. Granule pre psov sú tak skvelou alternatívnou vďaka ich trvanlivosti, rýchlej príprave či energetickej vyváženosti.

Domáca strava

Ak máte na svojho štvornohého miláčika skutočne mnoho času a chcete ho rozmaznať, ulahodiť mu môžete aj domácou stravou.

Mnohí odborníci a chovatelia v tomto prípade odporúčajú kombináciu chutného mäsa a príkrmu, ako napríklad ryža.

Ak chcete svojho psa kŕmiť týmto spôsobom, je dôležité mäso pravidelne obmieňať. Robí sa tak kvôli tomu, aby dostal váš psík dostatok živín.

Dodržujte tieto zásady

Správne kŕmenie má svoje zásady a ak ich budete dodržiavať, uľahčíte život nielen sebe, ale taktiež sa zvýši kvalita života vášho psíka.

Pravdepodobne tou najdôležitejšou zásadou je kŕmenie vždy v rovnakom čase. Snažte sa používať to najlepšie krmivo pre psov.

Neprejedajte ho maškrtami a prispôsobte kŕmenie k jeho veku a plemenu.

Ak sa rozhodnete svoj spôsob kŕmenia zmeniť a prejsť napríklad na granule pre psov, urobte to postupne. Príliš rýchle zmeny by nemuseli priniesť želaný efekt.

Zdroj obrázka:

Switlana Sonyashna / Shutterstock.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Pružný pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.