8 kníh, ktoré ťa posunú výrazne vpred

Bohatý otec, chudobný otec (Robert Kiyosaki); Mysli a zbohatni (Napoleon Hill); Inteligentný investor (Benjamin Graham); 4-hodinový pracovný týždeň (Tim Ferris) ............

Bohatý otec, chudobný otec (Robert Kiyosaki)

Mnoho ľudí, ktorí prečítali túto „bibliu“ finančnej gramotnosti vám povie, že im zmenila život.

Robert Kiyosaki zmení váš pohľad na peniaze a naučí vás, ako nechať peniaze pracovať pre seba (namiesto toho, aby ste pracovali vy pre peniaze).

Ak sa zaujímate o finančnú slobodu a chcete sa naučiť narábať s peniazmi, táto kniha je pre vás správnou voľbou.

Mysli a zbohatni (Napoleon Hill)

Kniha Mysli a zbohatni je bezpochyby tou najpredávanejšou knihou na tému úspech. A niet sa čomu diviť – stojí za ňou skvelý Napoleon Hill, ktorý svoj život zasvätil analýze úspechu a odhaleniu toho, ako myslia úspešní a bohatí ľudia.

Inteligentný investor (Benjamin Graham)

V tomto zozname nemožno vynechať ani najlepšiu knihu o investovaní, za ktorú je považovaný Inteligentný investor od Benjamina Grahama.

Sám Warren Buffett, legendárny investor a miliardár vyhlásil, že ak by túto knihu nečítal, jeho život by určite vyzeral inak.

4-hodinový pracovný týždeň (Tim Ferris)

Táto kniha vás nakopne zo všetkých možných strán. Zmení váš pohľad na svet, pracovný i osobný život a naučí vás pracovať efektívnejšie.

Dozviete sa konkrétne kroky, ako eliminovať zbytočné rozptýlenie a plne sa zamerať na 20% činností, ktoré Vám generujú 80% výsledkov.

Nekonečná vnútorná sila (Anthony Robbins)

Autor knihy Anthony Robbins vám ponúkne techniky, ako naplno využiť svoju myseľ a splniť si vytúžené ciele. Tony Robbins učí, že ak bol niekto schopný dosiahnuť určitý výsledok (napr. stať sa finančne slobodným), potom ho môže dosiahnuť ktokoľvek iný.

V knihe sa priučite mnohým technikám NLP (neurolingvistické programovanie), vďaka ktorým skončíte so zlými návykmi a osvojíte si návyky, ktoré vás budú posúvať vpred.

Najbohatší muž z Babylonu (George S. Clason)

Ak by sme túto knihu mali charakterizovať jednou vetou, stačilo by povedať, že je to tá najvýstižnejšia kniha o bohatstve aká kedy bola napísaná.

Nájdete tu cenné rady z pohľadu sporenia, tvorby bohatstva a finančnej slobody. Ak sa chcete dozvedieť, ako peniaze získavať a ako ich nechať tvoriť ďalšie peniaze, túto knihu by ste nemali prehliadnuť.

Restart (J. Fried, D.H. Hansson)

Kniha pre všetkých, ktorí sa rozhodli podnikať. Za jej zrodom stoja zakladatelia úspešnej softvérovej spoločnosti 37signals.

Veľa obsiahnutých rád je v rozpore so štandardnými biznis lekciami, čo robí túto knihu ešte zaujímavejšou a príťažlivejšou. Napríklad: kým všetci hovoria, že podnikateľ potrebuje podnikateľský plán, autori ho označujú za stratu času.

Žiadne výhovorky (Brian Tracy)

Skvelý motivačný rečník Brian Tracy vás v tomto knižnom skvoste nakopne k výnimočným výsledkom. Autor bestselleru Najprv zjedzte žabu v knihe rozpráva o sile sebadisciplíny a koncentrácie, ktorá predčí aj ten najväčší talent.

Tracy vám v 21 kapitolách ukáže, ako sa zdisciplinovať v rôznych oblastiach osobného života ako aj biznisu, či už je to vedenie ľudí, financie alebo predaj. Jednoducho vás naučí, ako za všetko, čo sa vám prihodí, prevziať zodpovednosť a prestať sa vyhovárať na niečo iné/iných. Čiže už žiadne výhovorky!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď dalibor.polomsky pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
6.4.2021 21:37
WORKOUTS
22.3.2021 18:46
Šesť démonov strachu
16.3.2021 13:31
Autosugescia