Zľavy pre zaočkovaných

Firmy začínajú ponúkať zľavy na tovary a služby pre začkovaných proti ochoreniu COVID-19. Chcú tak motivovať ľudí k vyššej zaočkovanosti, aby predišli ďalšiemu zatváraniu ekonomiky.

Jedným z prvých sa iniciatívy ujala cestovná kancelária BUBO, ktorá ponúka zľavu 15% na všetky zájazdy s odchodom od 1. júla. Klienti musia byť zaočkovaní proti COVID-19 akoukoľvek vakcínou registrovanou v Európskej únii. Na získanie zľavy stačí zadať do objednávky zľavový poukaz SLOBODA. Zľavu Vám uznajú, ak sa do odchodu na zájazd dáte zaočkovať aspoň prvou dávkou akejkoľvek vakcíny povolenej na Slovensku.

(c) Pexels, Marc Coenen

Z gastro sektora ponúkajú zľavy napríklad reštaurácia Štefánka by Pulitzer, Restaurant Parlament, Adria bar a kaviareň Kolt. Snažia sa tak pozitívne motivovať ľudí, ktorí sú zodpovední a predísť tak devastačnej tretej vlne zatvárania ekonomiky, ktorú by už mnohé z nich neuniesli.

(c) štefánka by Pulitzer

Do iniciatívy sa zapojila aj slovenská módna slow fashion značka SilkAffair, ktorá ponúka zľavový kupón pre zaočkovaných v hodnote 30 EURO. "Vakcínu považujem za jedinú cestu, ako vrátiť naše životy do normálu. Pevne verím, že očkovanie, okrem ľudských životov, pomôže ochrániť aj našu ekonomiku. Ochota zaočkovať sa je prejavom nielen individuálnej zodpovednosti, ale aj všeobecnej zodpovednosti voči spoločnosti, ktorej je každý jeden z nás súčasťou", vysvetľuje Lucia Lacková, zakladateľka a konateľka spoločnosti SilkAffair.

(c) SilkAffair, photo by Halime Al Sarrag

Aké ďalšie firmy sa pridajú do tejto iniciatívy môžete sledovať na facebookovej skupine Zľavy pre zaočkovaných, kde môžu firmy bezplatne pridávať svoje zľavy.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Akadémia psychológie, rozvoja osobnosti a vzdelávania zastrešuje programy z rôznych oblastí psychológie a vzdelávania. Našou víziou a poslaním je sprostredkovať klientom ‚evidence-based‘ prístupy a intervencie, prinášať najnovšie poznatky z oblasti starostlivosti o duševné zdravie a poskytovať kontinuálne vzdelávanie v oblasti psychológie, spoločenských vied, rozvoja osobnosti a wellbeing.

Chceš vedieť, keď Akadémia psychológie pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.