30.9.2021 09:37

Chcete mať poriadok vo firemných financiách? Tieto služby sú pre vás ako stvorené!

Ak podnikáte, určite viete, aké ťažké je orientovať sa v zmenách legislatívy. Tie neraz prichádzajú aj niekoľkokrát ročne a keďže sa týkajú miezd, účtovníctva a daní, určite sa ich neoplatí ignorovať.

Sledovať a všetko dôkladne dodržiavať je však tvrdý oriešok. Ľahko sa preto môže stať, že popri návale iných pracovných a osobných povinností si dianie vo vlastnej firme nepostrážite. Aké existujú riešenia a čo radšej nechať na iných? 

Profesionálne účtovníctvo a daňové poradenstvo

Jednou z prvých vecí, na ktorú by ste pri rozbehu podnikania mali myslieť, je spolupráca s kvalitným účtovníkom. Ak budete potrebovať aj viac, ako len zúčtovať pár položiek, oplatí sa obrátiť na celý tím profesionálov. Tí pre vás zabezpečia nielen vedenie účtovníctva, ale aj daňové poradenstvo a tiež audity. 

Kvalitná účtovnícka spoločnosť vás ušetrí od množstva administratívnej záťaže, preberie za vás komunikáciu s úradmi, vyrieši všetky vaše daňové povinnosti a v konečnom dôsledku, vám prinesie aj finančné úspory a vyššiu efektivitu. Poraďte sa o možnostiach spolupráce na https://www.crowe.com/sk

Potrebujete vlastné HR oddelenie? 

Ak zamestnávate viac ako len pár ľudí, neznamená to, že potrebujete hneď vlastné HR oddelenie. Celú mzdovú a HR agendu môžete dnes už ľahko outsourcovať, čím sa opäť môžete dostať nielen k zaujímavým finančným, ale aj časovým úsporám. Práve administratívna záťaž súvisiaca so zamestnávaním je mimoriadne veľká a tak sa oplatí zvážiť, či tieto činnosti nenechať radšej na niekoho iného.

Firemné financie ako na dlani

Ak zatiaľ nie ste v situácii, že by ste potrebovali tím účtovníkov a daňových poradcov, veľmi užitočnou pomôckou môže byť softvér na riadenie podniku. Je vhodný pre malé, stredné ale v konečnom dôsledku aj veľké firmy a jeho súčasťou je aj možnosť finančného reportingu a plánovania. Všetko pekne prehľadne a na základe aktuálnych údajov. Aj bez pomoci účtovníka tak doslova na pár klikov zistíte, ako na tom aktuálne ste. 

Nájdite si to správne riešenie pre vašu firmu na https://www.flowii.com/sk/ a prijímajte zodpovedné rozhodnutia na základe relevantných a aktuálnych údajov. 

Zdroj obrázkov: pixabay.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď fadam pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.