18.11.2017 00:29

Päť kapiel, ktoré mi ukázali smer

V mladosti som si prešiel viacerými hudobnými etapami, ale nakoniec som svoju cestu našiel, a to aj vďaka týmto hudobným formáciám.

Ešte pred tým ako začnem, tak sa ospravedlňujem za to, že nie som hudobníkom ani hudobným odborníkom, a tak píšem o tom čo sa mi jednoducho páči a nedokážem posudzovať umeleckú kvalitu z odborného hľadiska.

1.Two Door Cinema Club

zdroj: http://www.bristollivemagazine.com/two-door-cinema-club-preview/

Energické zoskupenie zo Severného Írska sa dostalo do môjho povedomia pesničkou What you know. Bola to asi prvá kapela, na ktorej som doslova fičal (vlastne ju milujem dodnes). Je to presne to, čo si človek pustí, keď má dobrú náladu. Strašne dobre sa to počúva a ešte lepšie sa na to hýbe. To sa mi potvrdilo na tohtoročnom Grejpe, na ktorý som ich doslova privolal, keď som pred dvomi rokmi na konci Grejpu povedal kamarátovi, že si na budúci rok prajem Two Door Cinema Club. Ich koncert môžem kľudne označiť za jeden z najlepších v mojom živote.

Najobľúbenejšia pesnička: Undercover Martyn

2.Bloc Party

zdroj: http://musicfeeds.com.au/news/bloc-party-return-bouncy-new-track-stunt-queen/

Bloc Party, neskutočný nárez na čele s charizmatickým Kelem Okerekem a jeho netradičným hlasom. Roky som pozeral ich vystúpenia na jútube a nevedel sa dočkať na to, ako ich raz zažijem naživo. Tiež ako v prvom prípade sa mi to podarilo na Grejpe. Ich tvorba a štýl sa v priebehu rokov zmenil, osobne preferujem staršie kúsky, no ani najnovší album nie je na zahodenie. Za mňa ale album Silent Alarm absolútna topka!

Najobľúbenejšia pesnička: Helicopter

3.Of Monsters and Men

zdroj: http://www.playbuzz.com/roxannen10/which-of-monsters-and-men-song-are-you

Pre islandskú hudbu mám slabosť. Miestami nechápem, ako tak malá krajina dokáže produkovať tak veľa kvalitných kapiel. Pri Of Monsters and Men som vždy vedel dokonale čillovať. Majú vynikajúce texty, nádherné melódie a speváka a speváčku s hlasmi, ktoré spolu veľmi dobre ladia. Pamätám si, že som si nedokázal priradiť hlas speváka k jeho výzoru ale zvykol som si. Viem si však predstaviť zimný či jesenný večer pri čaji, sviečke a hudbe od OMAM. Dokonalé.

Najobľúbenejšia pesnička: Dirty Paws

4. Billy Barman

zdroj: https://fm.rtvs.sk/relacie/rano-na-efemku/146672/billy-barman-live

Myslím, že pre veľa ľudí je Billy Barman to najlepšie, čo tu máme. Vypredané koncerty, všetci naokolo skáču, tancujú, spievajú a nakoniec odchádzajú bez hlasu a so zážitkom, ktorý rezonuje ešte veľmi dlho. Ja osobne snáď poznám slová každého z ich songov. Viac k nim vravieť nechcem. Jednoducho najlepšia slovenská kapela. (Nechcem uraziť ďalšie skvelé ako napríklad Para či Bad Karma Boy)

Najobľúbenejšia pesnička: Cigánska

5. Beastie Boys

zdroj: https://open.spotify.com/artist/03r4iKL2g2442PT9n2UKsx

Áno, diametrálne sa to odlišuje od všetkého predošlého. Áno je to rap. Stará škola. Dnešný rap veľmi nemusím. Pri Beastie Boys sa vlastne niekedy pýtam sám seba: ''čo sa mi na nich páči?''. Odpovedať neviem a aj tak ich považujem za jedno z najlepších rapových zoskupení. Ako celok je to neskutočne chytľavé. Ani nevieš a zrazu si v hlave spievaš niektorý z ich refrénov. Je mi veľmi ľúto, že MCA už nie je medzi nami a nepodarí sa mi uvidieť ich koncert naživo.

Najobľúbenejšia pesnička: Ch-Check it out

Ak sa vám podobná hudba páči, tak na záver zdieľam svoj playlist na Spotify, ktorý pravidelne aktualizujem TU

Ďakujem za prečítanie.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Filip Lörinc pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.