14.11.2022 17:40

Ako ušetriť peniaze pri renovácii domu? Urobte z toho rodinný projekt!

Ceny materiálov a práce prudko stúpajú a je nepravdepodobné, že by sa to v dohľadnej dobe zmenilo. Správnym prístupom však môžete ušetriť peniaze.

Vzhľadom na to, že ceny všade na svete rastú, otázka, ako ušetriť peniaze v rôznych oblastiach života, je čoraz aktuálnejšia. Ak vás situácia dohnala do bodu, keď je rekonštrukcia domu alebo záhrady nevyhnutná, môžete ušetriť nielen plánovaním a uvedomelým nakupovaním, ale aj motivovaním členov rodiny, aby priložili ruku k dielu. Motivácia nemusí byť len finančná; ak budete renováciu brať ako rodinný projekt, môžete použiť veselé potlače na pracovných tričkách, navariť plný kotlík guláša a počas samotnej renovácie sa dobre zabaviť.

Prispôsobenie úloh schopnostiam členov rodiny

Každá pomoc musí byť samozrejme dobrovoľná a jednotlivé aktivity musia byť prispôsobené schopnostiam každého člena rodiny. Ak napríklad potrebujete vyriešiť vodovodné prípojky k nehnuteľnosti, môžete sa samozrejme obrátiť na odborníkov. Ak je však vaším cieľom nová terasa z WPC dosiek, dospievajúce deti vám určite pomôžu.

Nevyhýbajte sa ani iným typom pomoci

Pomoc pri renovácii nemusí byť vždy len fyzická práca, veď niekto je fyzicky zdatný, niekto na prahu dospelosti už začína živiť agentúru na reklamách Google. Zapojte deti do zariaďovania interiéru, starší člen rodiny môže vytvoriť prezentačnú webovú stránku, ktorá pomôže pri prípadnom predaji nehnuteľnosti, alebo vám naopak pomôže s hľadaním najvýhodnejších stavebných materiálov a dôkladným prieskumom trhu.

Viesť deti k zodpovednosti

Aktívne zapojenie mladších členov rodiny do renovácie domu alebo záhrady ich môže naučiť zodpovednosti. Zverte mladým ľuďom malý projekt renovácie a sledujte, ako zvládajú rôzne postupy. Nielenže budete prekvapení výsledkami, ale celý proces môže mať aj dôležitý výchovný účinok. Je to tiež cenný príspevok do rodinnej kroniky, preto si túto činnosť nezabudnite zaznamenať.

Foto: elements.envato.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď fadam pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.