#womenintech - hot or not? Čo povieš?

Dnešné ženy chcú mať v živote úplne všetko a samozrejme vyzerať pri tom úžasne.

My nie sme iné – kariéra, láska, záľuby, priatelia, samostatnosť, naplnenie cieľov – to všetko nám denne behá hlavou a nenechá nás v noci zaspať. Vďaka social platformám máme k dispozícií neuveriteľné množstvo spôsobov a príležitostí vyjadriť sa, stačí nájsť tú pravú. Nápad spojiť naše cesty v spoločnom projekte prišiel celkom spontánne, tak ako tie najlepšie v živote chodia ... Spočiatku bez veľkého rozmýšľania, ale s iskrou v očiach každej z nás. Chceli sme priniesť niečo, čo nám na trhu chýba, ale prostredníctvom témy, ktorá nám je blízka a teda bude z našej strany uveriteľná. Keďže pracujeme v oblasti digitálnych médií, rozhodnutie, že to budú práve technológie netrvalo dlho.

Klaudia: „Myslíš si, že je viac takýchto žien, čo ich zaujímajú témy ako umelá inteligencia, virtuálna realita, či budúcnosť zamestnaní?

Andrea: „Určite áno, veď nemôže sa predsa každá žena na Youtube zaujímať len o make-up a fashion.“

Tam niekde sa začal príbeh, ktorý dnes voláme //:Databaes. Celý branding sme si vlastne vybrainstormovali pri pohári prosecca na fish markete v Lisabone. Poznáte to, niekedy cestujete a vymyslíte tonu skvelých nápadov, ale po návrate vás zomelie rutina a je ťažké ich realizovať. Guess what?! Nám sa to (chvalabohu) nestalo a aj preto sme aktuálne na YT a IG s cieľom inšpirovať dievčatá a ženy. K tomu, aby si kráčali za svojimi cieľmi, nebáli sa mať vysoké méty a najmä boli pri tom všetkom sami sebou. Sú to hodnoty, ktorými žijeme a vieme, že nie vždy je to jednoduché.

//:Databaes je Youtube kanál, ktorý prináša raz za dva týždne epizódu na vybranú tému v technológiách. A nie, //:Databaes nie je preklep. Database, ako anglické slovíčko pre databázy, a bae ako skratka anglického slova babe, čiže prezývka pre atraktívnu ženu. A o tom náš kanál je. Chceme jednoducho inšpirovať, motivovať a trochu vyprovokovať mladé ženy a dievčatá na Slovensku, aby mali odvahu sa realizovať v nie príliš ženských odvetviach, ako je tech. A pritom stále môžu ostať ženou. V dnešnom svete sú aj také zvláštne predpoklady, že ak je žena pekná, tak si s ňou asi nebudete vedieť pokecať o kryptomenách, umelej inteligencii či globálnom otepľovaní. Pravda je však niekde úplne inde. Na Slovensku je veľa pekných žien, to je celosvetovo známe, no to že študujú, pracujú na vysokých pozíciách, a majú ambície, to je už známe menej. Samozrejme, Slovensko má čo doháňať, napríklad v porovnaní s emancipáciou a podporou žien v Holandsku, no myslíme si, že práve aj náš kanál by mohol napomôcť k rozvoju životov žien a napredovaní v ich snoch. Obe veríme v to, že technológie nám dávajú neuveriteľnú slobodu v spôsobe, ako dnes žijeme.

Videá aktuálne vychádzajú každú druhú nedeľu. Snažíme sa o informatívny a hodnotný obsah. Na Slovensku je veľa dobrých Youtuberov, no chýbalo tu niečo, čo by divákom prinieslo aj témy, o ktorých sa môžu baviť napr. v pondelok v práci na porade. Samozrejme, že máme veľký kus práce pred nami, pretože každé nakrúcanie si žiada detailnú analýzu, prieskum a načítanie si danej témy. Nemôžeme predsa hovoriť o zvukových asistentoch, tak ako by niekto hovoril o svojej dovolenke. Tieto témy si vyžadujú objektívny nádhľad, upratané a vierohodné informácie a formu, ktorá zabaví naše publikum. Čo je primárne generácia Y a Z, študenti z urban prostredia, majú radi novinky, radi experimentujú a chcú niečo vo svete dokázať, alebo ho zmeniť :). Aspoň ten náš Slovenský. Ale aby to neznelo ako prednášky na školách, berieme to hlavne ako zábavu.

Niekto hovorí, že tech is future, ale my veríme, že TECH IS NOW a preto tvoríme obsah pre baby, ktoré chcú byť up-to-date v tejto téme a vedia, že môžu svetu ponúknuť viac, než len peknú tváričku. Čím ale nechceme povedať, že nesledujeme make up totorials :), všetko je to o rovnováhe!

Dalšie videá:

Kto sme a čo robíme

Tech and fashion

Artificial intelligence

Gotko Edition

Digital Rulezzz

Web Summit 2017

Insta: @databaes.sk

Insta: Malenovska and Andrea

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Klaudia Malenovska pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.