Vzťahová evolúcia

Čo by si dnes odkázala svojmu mladšiemu ja? Ja v tom mám jasno, povedala by som mu, že nič nepôjde podľa predstáv, ale to aj dobre... a dala by som si facku.

Aj ty si ako dieťa snívala o mužnom krásavcovi, ktorého oči jasne ligotali na modro a vietor sa pohrával s perfektne upravenou ofinou? Prišiel v spomalenom zábere na majestátnom koni, vzal ťa do svojej pevnej náruče a... No dobre, o tom čo bolo potom si snívala až neskôr, v období, keď majestátneho koňa vymenilo červené ferrari a ofina už nebola tak dokonale upravená. Až keď prišiel ten prvý vážny vzťah s princom bez ofiny a koňa si pochopila, že rozprávky by mali byť nelegálne a ich obsah je stopercentnou zárukou epického sklamania každého dospievajúceho dievčatka.

Od malička sme boli veľmi nenápadným a nežným spôsobom vychovávané v obraz budúcich rodičiek a manželiek: „o túto bábiku sa musíš dobre starať, raz budeš maminkou skutočnej bábiky“ alebo „poď mi pomôcť s týmto koláčikom pre tatinka, keď budeš veľká budeš taký piecť svojmu tatinkovi“. A dievčatká sa naučili variť, prebaľovať, liečiť choroby súčasne s chodením a rozprávaním a pri nástupe do prvej triedy boli všetky pripravené prežiť atómový útok a hladomor s eleganciou a bez strachu. A s nástupom puberty zazvonil zvonec a... Dievčatko aplikovalo všetky svoje naučené zásady slušného a poslušného správania na prvého bezvlasého, ale za to vyšportovaného krásavca. ktorý ju poctil svojim pohľadom, v menej romantických prípadoch správou na sociálnej sieti a prišlo prvé rozprávkové sklamanie, a druhé, s tretím už stratila všetku vieru v rozprávkové konce.

Dnes sedíš vedľa chlapa v ponožkách a slipoch, ktorý ťa presviedča, že ty by si sa mala zdvihnúť po pivo, pretože si bližšie k chladničke. Ofinu nahradili dve menšie plešinky a fabiu vonku by predbehlo nielen to ferrari, ale aj priemerný poník. Nesedíš dobrovoľne v svojej komnate a nečešeš si svoju perfektnú blond hrivu, podávaš mu to pivo a zdvíhaš prázdny balík chipsov voľne pohodený pod stolíkom. „Hups, asi prievan bejby (pssst, aaah, grrr).“ A nenávidíš, že ťa už roky nenazval inak ako dieťa po anglicky, nenávidíš, že po každom odpití z piva jeho telo automaticky vylúči bublinky a vysiela ich do priestoru miestnosti, nenávidíš ten hlúpy úsmev, ktorý na teba vždy struhne, pretože očakáva že ho pochváliš za perfektne odgrgnutý gé-dur tón. Ale zároveň ho tak veľmi miluješ...

Mnohý ľudia (rozumej chlapi) považujú „silné a nezávislé“ ženy za hotovú prírodnú katastrofu, následky Černobyľu, chlpaté príšery v neforemných rifliach s paralyzérom v kabelke. Tá skutočná silná a nezávislá žena však stojí teraz pri práčke a premýšľa, ako dostať fľak z mužovej košele. A nie je to dôsledok systémovej chyby v prírode, aj keď jedna štúdia tvrdí, že za všetky zmeny v prírode môže aj tak môže len a len žena, pretože vylučuje moč plný antikoncepcie, ktorá plní zem hormónmi a tak podobne (že by sa k tomu dopracoval tím mužov – amerických vedcov?). Nad tým, že toto je príčinou, že z našich mužov nie sú statočný rytieri v jasnej zbroji, ktorý sa neboja draka, nie to tak ešte obyčajnej chrípky, a naše ženy nie sú nežné a poddajné ženušky, sa dá len pousmiať. Celý svet podlieha evolúcií, a tak rovnako aj naše vzťahy. Nie je výnimkou, ak aj tvoja rozprávka vymenila princeznej princove úlohy, stará sa o finančné zabezpečenie hradu, bráni princa pred drakom a stará sa o účty. Ale kto povedal, že to nie je správne? Veď buďme k sebe úprimné, aj keď ti už poriadne lezie ten pupkáč s miernou plešinkou na nervy, do náruče ťa vie zobrať presne ako tvoj vysnívaný princ z detstva, a čo sa stane potom,...

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď StoryOfPetra pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.