11.2.2018 21:57

Nedocenená trilógia - Pekelné stroje

Po smrti svojej tety prichádza Tessa do Londýna, aby sa stretla so svojím bratom. Namiesto toho ju tam čaká svet plný upírov, vlkolakov a tieňolovcov. Dokáže Tessa prežiť v tomto nebezpečnom svete?

Znie Vám to ako obrovské klišé dnešnej "pubertálnej doby" ? Úprimne, máte pravdu. Kto by už chcel čítať večne opakujúce sa story, v ktorom sa do seba srdcervúco zamiluje upír a človek.

Ako len to napísať tak, aby ste mi uverili, že táto kniha je skvelé umenie novodobej literatúry?

Môžem začať tým, že hlavný dej sa odohráva vo skvelom Viktoriánskom období, konkrétne v Londýne, kde sa samozrejme hlavná hrdinka stretáva s dvoma (podľa autorkinho opisu) krásnymi tieňolovcami. Spoznáva tam tajomne uzavretého Willa a dobrosrdečného a milujúceho Jema.

Ako správne tušíte, teraz príde tá zápletka. Niečo, vďaka čomu je hlavná hrdinka veľmi dôležitá.

Here we go....

Tessa zisťuje, že sa v nej skrývajú schopnosti, ktoré môžu byť nebezpečné nielen pre tieňolovcov, ale dokonca pre celý svet. Dozvedá sa tajomstvo o svoje rodine a o sebe samej. Na plecia jej bola hodená ťarcha celého sveta a len sila, ktorá sa v nej schováva ho môže zachrániť.

S rukou na srdci Vám môžem tieto knihy odporučiť. Táto trilógia úžasného fantasy sveta je skvelou ukážkou toho, akoby mal správny fantasy román vyzerať. Milujem príbehy, ktoré sa dejú vo Viktoriánskom období, o to viac som sa potešilo tomu, že má táto hlavná hrdinka skvelý vkus na knihy (a dokonca aj na chlapov xoxo ). Pre tých menej zdatných, ktorí nepoznajú tento tieňolovecký svet, táto trilógia opisuje 19. storočie čo znamená, že ak sa neviete rozhodnúť, či najprv začať čítať Pekelné stroje alebo Nástroje smrteľníkov, čo je pokračovanie Pekelných strojov, myslím si, že každý pochopí aká bude moja odpoveď. (Samozrejme, že Pekelné stroje).

MILUJEM túto trilógiu. Tak zvláštny a neopísateľný pocit vo mne vyvoláva, keď o tejto trilógií hovorím alebo o nej počujem. Myslím si, že je to nádherné dielo skvelej spisovateľky, ktorá sa vyhrala s príbehom Tessy Grayovej. Mladej, krásnej hrdinky, ktorá sa zo dňa na deň objaví vo svete vlkolakov, upírov, mágov a tieňolovcov. Milujem túto postavu a s čistým svedomím môžem povedať, že je to moja najobľúbenejšia ženská hrdinka s akou som sa doteraz stretla. Hlavnými mužskými postavami sú Jem a Will. Dve postavy, ktoré si ukradli srdce Tessy.

S príchodom do Londýna sa Tessa dostáva do veľkého nebezpečenstva, kedy má o ňu veľký záujem Magister. Tajomná postava, ktorá má v pláne ovládnuť Tessine schopnosti a s nimi aj celý svet. A akoby nebolo v dobrom románe zvykom, niekto ju musí samozrejme zachrániť.

V príbehu sa nachádza veľa akcií, ale aj príjemných a pokojných chvíľ. Koniec knihy mi doslova zlomil srdce. Tí, ktorí čítali vedia o čom hovorím.

Som v tíme Wessa aj keď...

Najradšej by som tu opísala celú knihu, každú jednu postavu, všetky nebezpečenstva, ktoré stretli týchto hrdinov. Bohužiaľ, nechcem vás čitateľov obrať o tak krásny zážitok z prečítania týchto kníh. Príbeh Tessy Grayovej je skvelo prepojený s príbehom Clarissy Frayovej z Nástrojov smrteľníkov, čo je na týchto knihách najlepšie. Táto spisovateľka je hotový génius v tom, ako krásne vedela každú jednu postavu, či každý jeden pocit predať do tejto knihy a vytvoriť tak impozantné dielo, na ktoré len tak skoro nezabudnete.

,,Vraví sa, že srdce sa nedá rozdeliť a predsa...."

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď krista.arcane pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.