Opar

Možnosť rozlišovať, aký typ máte alebo ako sa ho, čo najefektívnejšie zbaviť!

Dobrý deň milí čitatelia.

Mám skúsenosti s oparom. Od malička ním trpím, že ho mám skoro stále. Rada by som sa s vami podelila o pár rád, ktoré by vám mohli pomôcť sa ho rýchlejšie a efektívnejšie zbaviť. Dúfam, že si tu niekto nájde nejaké svoje typy a triky. Prípadne, môžte pripísať nejaké svoje rady pod príspevok.

Rada by som začala typmi, ktoré som si na sebe všimla, aké môžu byť.

1) Zima

Zimu by som charakterizovala tak, že ak vás napríklad ofúkne vietor a je vám zima viac ako normálne. Môže to byť jeden z príčin, prečo sa ta zima vytvorí. Mám na ňu niekoľko rád, ako sa ju zbaviť. Na tento typ zimy by som odporučila hlavne niečo, čo obsahuje alkohol. Ale nepiť prosím! Pomáha to na zastavenie rastu oparu, pretože to, čo spôsobuje rast oparu, to alkoholom môžeme tzv. vypáliť. Opar po tom zvyčajne začne mať bielu farbu, čo je veľmi dobré znamenie. Na dokončenie liečby oparu by som odporučila napríklad ,,hojivé vajíčko, bepanthen masť alebo kalciovú masť".

2) Teplota

Sú prípady, že sa vám vyhodí opar, keď máte buď prekonanú teplotu, že sa telo prebojovalo k tomu, aby zvíťazilo nad ňou. V tom prípade stačí možnosť. ako sa držať pri prvom bode. Je aj možnosť, že máte buď teplotu, ktorej sa telo nevie zbaviť alebo na vás ide choroba. Potom sa vám môže vyhodiť taký opar, ktorý vyzerá ako tzv. ,,špatné zväčšenie pier" po zákroku. Jedna polovica pery vám veľmi opuchne a nepríjemne to ako keby páli.

Ako na to? Je to veľmi jednoduché. Ja som skúšala ,,paralen", po tom sa mi pera zmenšila. Nie je efekt ihneď, pretože musí liek zabrať a musí opar odpuchnúť. Samozrejme, ak opar odpuchne, tak si ho môžete potrieť buď hojivým vajíčkom alebo masťou, ktorá vám bude vyhovovať.

Nakoniec ak opar stvrdne, že je ako suchá tvrdá koža, môže si ho buď strhnúť dolu alebo si ho môžete nechať odpadnúť. Dávajte si však pozor pri strhaní, pretože môže nastať aj to, že by vám tam mohol zostať ako keby jazvička. Ta sa dá hneď doliečiť mastičkou.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Zdravím zdravím! Chcem sem malinko povedať, že jedna z mojich vlastností je písanie úvah a poviedok, ba aj kníh. Som veľmi empirický človek, ktorý musí vyjadriť svoje emócie. Spravodajca kvôli tomu, zo mňa asi nebude!

Chceš vedieť, keď bel3118 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.